Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák érzik, hogy szeretjü...

A macskák érzik, hogy szeretjük őket? Hogyan kommunikálnak a macskák velünk?

Figyelt kérdés
én nagyon szeretem a macskám és amikor csak tudom simogatom és enyhén ölelgetem. Érzi, hogy nagyon szeretem? Vagy esetleg vannak a macskának kisebb testi jelei, hogy ő is tudatja velem, hogy jól érzi magát nálam?

2020. dec. 2. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dorombol, hunyorog, dörgölőzik.... 😊
2020. dec. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Testbeszéddel kommunikál.

Ha jól érzi magát akkor dorombol, dörgölőzik, lassan lengeti a farkát.

Ha viszont gyorsan csapkodja, akkor àltalàban ideges. Meg ha harap karmol, és nem játékosan, akkor is érdemes békén hagyni. :D

2020. dec. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Amit sokan félreértenek, de ha például rádfexik ás farral az arcod felé teszi ezt, akkor az a teljes bizalom jele. (Nekem szokott sokat a mellkasomon időzni, végigfexik a kisasszony "háttal" nekem) Ilyen bizalom jele még a lassú és hosszú hunyorgás is! :) Szoktam vissza pislogni lassan neki, hátha veszi a jelet. 😅


Szeretet: előttem jól leírták. :)

2020. dec. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam, ha rád "pislog", hunyorít amikor rád néz, messzebbről, az olyan, mintha puszit küldene :)
2020. dec. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A cicáknál ha hosszan rádpislog, vagy kacsint, az olyan, mint az embereknèl a mosolygás.( Amúgy ez visszafelé is működik, ha a cicád szemèbe nèzel ès hosszan pislogsz, azt üzenem, hogy bízhat benned. Erre volt tudományos kutatás is) A farka állásából is sok minden következtethető, ha felfelè tartja, amikor meglát, ès odajön, dörgölőzik, akkor üdvözöl, örül neked. Ha a hátán fekszik, vagy hempereg előtted, esetleg hagyja, hogy simogasd a pocakját, akkor bízik benned.
2020. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A farkát felemelve közlekedik, a végét visszakunkorítva.

Köszön neked alkalomadtán, amikor meglát.

Játszani akar veled.

Hunyorog vagy pislog, amikor rád néz.

Szívesen megy fel az öledbe, és hagyja, hogy megsimogasd.

Gyakran megjelöl úgy, hogy a homlokát a tiédhez vagy a lábszáradhoz dörzsöli.

És még sok más jel, ami most nem jut az eszembe.

2020. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!