Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti cica bemehet az...

Kinti-benti cica bemehet az ágyba?

Figyelt kérdés

akkor van bent amikor itthon vagyunk, kint meg amikor nem.

ha nem figyelünk felugrik az ágyba és csak utólag vesszük észre.

szerintetek engedjem neki akkor, ha mi is látjuk, vagy nincs helye ott?


2020. dec. 8. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Hát én nem engedném fel ha kijárós... osztálytársam macskàja utólag derült ki hogy férges és úgy aludt vele. De te tudod.
2020. dec. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Kizárt. A miénk rendszeresen trancsíroz fel egereket-madarakat, azok meg nem kevés betegséget hordozhatnak.
2020. dec. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk a háló és a konyha minden állatnak tabu. Ennek nem elsősorban higéniai okai vannak, hanem nem tudnék tőlük aludni és a hálóban vannak a törékeny dolgok. A nappali bútorára a macskák felmehetnek, a 20kg-s kutya nem.
2020. dec. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk egy pokrócot befogunk, azzal letakarjuk az ágyat és arra mehet fel. Egyébként mindig kint egerészik, télen-nyáron. Azt a pokrócot csak a kutyák és a macskák használják.
2020. dec. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Próbáld csak meg megakadályozni, hogy felmenjen az ágyra 😂😂😂
2020. dec. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk is felmászik, bár nagyon ritkán, megakadályozni nem tudom. Rendszeresen féreghajtózom és ellenőrzöm jobb híján, hogy nincs-e bundajában élősködő.


Amúgy neki is van kistakarója, ahogy másik hozzászóló írta, arról tudja, hogy az övé, ahol az van, oda bátran feküdhet. Aztán ki szoktam rázni meg pórszívózni, ha nagyon piszkos kimosom. De amúgy elég lassan koszolódik, szerencsére a macskák nyalják magukat :)

2020. dec. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Ajtó becsuk... megoldás!
2020. dec. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
nálunk is van az ágy sarkában egy takaró, 8 hetes kora óta ott alszik, nem is mászik az ágyban sehová máshová. én is rendszeresen kirázom illetve kimosom.
2020. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném, viszont akkor nagyon következetesen be is kell ezt tartani, nincs olyan, hogy jaj most jöjjön, mert milyen cuki és senki se engedje fel, ne legyen az, hogy te tiltod, de párod, tesó, anyu stb meg hagyja.


A mi benti cicánk egyedül az asztalra nem mehet fel, persze újra és újra megpróbálkozik (tuti fel is megy, mikor nem látjuk). Nem egyszerű, de azért már van haladás.

2020. dec. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Lena7 ***** válasza:
73%

Nekem is kinti-benti macskáim vannak.


Nálunk felmehetnek az ágyra, a kanapéra pedig csak akkor ha teszünk alájuk takarót.

(Amit kifejezetten arra fogtunk be, hogy ha felmennek oda, akkor ne a kanapén legyenek)


Az 1-ik cica a nap nagy részét bent tölti és csak néha megy ki pár órára kíváncsiskodni (nézni a madarakat, pillangóra vadászni, szaladgálni stb)


A másik macska pedig inkább kinti cicus (idősebb korában fogadtuk be)

Ő imád kint lenni, vadászni stb.

Ő is felmehet a kanapéra/ágyra, viszont mindig teszünk alá 1 takarót.

Ha vizes mert megázott, akkor megtörölgetem és figyelek arra, hogy amíg szárad, addig csak az ő takarójukon legyen.

Ha saras a talpa, akkor az is megszoktam törőlni neki, hogy ne hordja szét minden hova 🤷‍♀️


Egyébként oltva vannak, használunk bolhacseppet és és kapnak féregírtót is (biztos ami biztos).


De ez egyébként egy nagyon eltérő dolog, mindenkinél más a megszokott.

2020. dec. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!