Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Előfordult már, hogy az...

Előfordult már, hogy az anyacica az ivartalanítás után nem fogadta el a kölykeit?

Figyelt kérdés
3 éves anya cicánkat ivartalaníttattuk. Hagytuk, hogy egyszer legyenek kölykei, amik közül kettőt meg is tartottunk, de az állatorvosunkkal konzultálva a műtét mellett döntöttünk. A kicsik 3 hónaposak. Tegnap volt a műtét. A kölykök fújtattak végig az anyjukra. A szivünk szakadt meg, mert az anyán látszott a szomorúság ez miatt. Aztán ma reggel fordult a kocka. Az egyik kicsi elkezdett közeledni, de az anya fújtat rá. A másik is sunyin lesi az anyját, de közel nem megy hozzá. A doki azt mondta, talán a hormonháztartás felborulása okozza... Én csak kiváncsi vagyok, tapasztalt-e még más is ilyet?? Lesz újra boldog cica család még?
2020. dec. 10. 23:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
60%

Jaj, de demagóg...


Úgy, hogy az állat ösztönlény, az ember meg imádja az állatot antropomorfizálni. A macskáknál (nőstény) a szex ráadásul fájdalmas. Nem tudják, miből lesz a gyerek, nem fogják fel, nem vágynak az anyaság / apaság csodájára, nekik ez csak egy ösztön. Te komolyan abban hiszel, hogy egy macska könnyes szemmel ábrándozik magában az anyaság öröméről? Marhára nem... Hormonok és ösztönök irányítják őket, az ember meg imádja mindenféle emberi tulajdonsággal felruházni őket.

2020. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó komment! Tied a csillagos ötös! A te hozzászólásod segített végre választ találnom a feltett kérdésemre. Igazán köszönöm!!!!!!!
2020. dec. 13. 00:28
 13/13 anonim ***** válasza:
A tízesre válaszoltam, amúgy már kaptál választ a kérdésedre szerintem igen sokaktól (köztük korábban tőlem is).
2020. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!