Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után előfordul...

Ivartalanítás után előfordul ez? Lent.

Figyelt kérdés

Múlt héten kedden ivartalanították a szuka vizslámat. Teljes méh- és petefészek eltávolítás történt. 1 napig nem volt jól, ami úgymond "természetes" az altató és a műtét miatt. 2-3 nap az étvágya is ugyanolyan, mint a műtét előtt. Igen ám, de a műtét után 4-5 nappal (tehát az elmúlt 1-2 napban) rengeteget iszik. Pedig visszafogom, nem megyünk hatalmas sétákra, mégis reggelre az összes vizét megissza. Ezzel együtt persze be is pisil (rengeteget!). Persze leviszem még éjjel egyszer, akkor is pisil, de alapvetően ez a második este, amikor az amúgy szobatiszta kutyám bepisil...11-től reggel 6-ig nem bírja ki, ami elég aggasztó, de hogy is bírná ki, amikor felissza az összes vizet, ami kb. 1,5 liter...

Orvoshoz ma délután megyünk, mert nem hiszem, hogy ez a fokozott szomjúság normális lenne, csak érdekelne azoknak a véleménye, akiknek ivartalanították, vagy műtötték a lány kutyáját...

Már arra is gondoltam, hogy a lecsökkent ösztrogénszint okozza, vagy cukorbetegség, de arra is, hogy most hogy nem tud menni a kirándulásaira pótcselekvésként az ivást alkalmazza...

Tehát összefoglalva a kérdést: miért iszik ennyit az ivartalanítás után?

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, köszönöm előre a válaszokat.



2012. ápr. 25. 07:04
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

szia!


Nem lázasodott be? A húgomé belázasodott az ivartalanítás után pár nappal. Szintén szuka.. Kapott szurikat és tablettákat is.

2012. ápr. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

az ivartalanításhoz minden bizonnyal semmi köze (a hormonszint se csökken le 1 hét alatt),lehet láz és lehet simán rossz szokás,amit azért vett fel,mert a mátét után kevés vizet kapott és most próbál"raktározni".

Nem próbáltad ki,hogy egyszerűen éjszakára nem adsz már neki? (nem is kéne adni,éjszaka aludjon)

2012. ápr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Műtét után 3-5 nappal szoktak általában belázasodni, a nagy vízivás miatt erre gondolok elsősorban.

Mást nem vettél észre? Pl. lihegés, inkább kövön fekvés mint szőnyegen, fájdalom, ilyesmi.

Vagy nem nyalogathatta a sebét?

Előfordulhat, hogy (részben) a nyalogatástól tályog keletkezik a műtéti területen, ennek is egyik tünete a láz.


Írd meg majd légyszi, hogy mi volt a dokinál!

2012. ápr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én szukámnál is voltak bajok a pisiléssel a műtét után kb 2 hétig. Ő kistestű. Ő is bepisilt éjszakánként, pedig szobatiszta, napközben meg 2 óránként jártunk sétálni, és minden egyes alkalommal sokat pisilt. Vizeletcsöpögése is volt. Elvittem egy másik dokihoz, ő azt mondta, hogy egyrészt ez szukáknál nagyon nagy műtét, és a műtét után előfordulhat ilyen, másrészt meg a vizeletcsöpögésre azt mondta, várjunk még vele 1-2 2hetet, mert ha nem volt elég óvatos a doki, akkor okozhatott a munkájával ilyen tünetet. És teljesen igaza lett: a 3. hét végére a vizeletcsöpögés és a pisilés is megoldódott, minden helyreállt.
2012. ápr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
helyre állt
2012. ápr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is bepisilt párszor a műtét utáni napokban.
2012. ápr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Néztem a lázát, egyszer sem volt neki, pedig mértem mindenhogyan. Étvágy rendben. Jókedv megvan. Néztem az ínyét, szép egészséges színű. Néztem a szemfehérjét, nem sárga, nem piros, normális fehér. Fogdostam a bőrét, az ruganyos..

Valóban a műtét után közvetlenül nem sokat ivott, amíg még bágyadt volt, de úgy voltam vele, hogy sok infúziót kapott, hát nem fog kiszáradni.


Mindenkinek köszönöm a válaszát, vissza fogok jelezni, hogy mit mondott a doki.

2012. ápr. 25. 09:05
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Voltunk dokinál a varratszedés miatt. Nagyon szépen gyógyult a sebe, minden oké. Étvágy, jókedv rendben. Mondtam a dokinak, hogy sokat iszik - bár tegnap már nem 3 litert, csak 2-t ivott. Mondta, hogy ez előfordulhat a szteroidos gyógyszerek hatására. (Otthonra Rimadylt kaptunk, de nem tudom, hogy a 24 órás fájdalomcsillapító milyen volt...) Szóval lehet ettől is. Azt mondta, hogyha nem múlik el ez a szomjúság, akkor viszont jövő héten menjünk el egy vér-vizelet vizsgálatra, de még adjunk neki időt.

Felsorolta az összes betegséget, aminek a tünete ez lehet: cukorbetegség, vesebetegség, májbetegség, coushing kór, hormonzavar...

Szóval most várunk, ez a legrosszabb, de ha nem múlik, akkor bizony jövő héten megyünk vissza.

2012. ápr. 26. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!