Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Évente ennyit cicákra költeni?

Évente ennyit cicákra költeni?

Figyelt kérdés

Nos hát, unatkoztam így számolgattam.

És ezek az eredmények jöttek ki:

(Két nagytestű kandúr)

- táp és konzerv évi 287.790 Ft

- alomzacskó évi 30.960 Ft

- alomszagtalanító évi 6.360 Ft

- alom évi 44.940 Ft

- bolha és kullancs elleni csepp évi 47.760 Ft

- malátás paszta évi 19.160 Ft

- macskatej évi 7.980 Ft

- jutalomfalat évi 9.520 Ft

- lazacolaj évi 15.960 Ft

- körömvágás kozmetikusnál évi 8.000 Ft

- féreghajtó évi 2.000 Ft

- oltások évi 20.000 Ft

Ez összesen: 500.430 Ft-ra jön ki.

Akinek van kedve kiszámolhatja, hogy ő évi mennyit költ a cicákra (milyen cica, neme, fajtája, mérete).

Kérem aki olyanokat írna, hogy maradékkal eteti vagy a legolcsóbb macskaeledellel, az ne kommenteljen, most a felelős macskatartókra vagyok kíváncsi!

Köszönöm a válaszokat!


2020. dec. 24. 23:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
luxi élet halooooooooood lennék a macskád
2020. dec. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
39%

Teljesen rendben van a számításod. Ez egy több milliárdos üzlet, és gyönyörű példája a "Hozz létre igényt, majd elégítsd ki" marketing elvnek. Eltartott pár évtizedig, de mostmár mindenki felelős állattartásról, társállatról, családtagról beszél, természetes, hogy nem a maradékot kapja meg, hanem külön a számukra készült "legjobbat", bármekkora környezeti terheléssel is jár ez. Az állattartók egymásra licitálva versengenek ebben az ördögi spirálban egyre mélyebbre jutva még akkor is, amikor már kifejezetten ártanak kedvencüknek. És természetesen azonnal helyére teszik azt, aki józanul, a realitás talaján állva értetlenül szemléli, netán kritizálja mindezt az értelmetlenséget.

A kedves kérdező sincs meglepődve igazán, inkább csak jelezni kívánja, ekkora anyagi áldozattól sem riad vissza, hogy másoknak megfeleljen. Az, hogy ez jó-e a macskáinak, már senkit sem érdekel, hiszen "tudományosan" bebizonyították, milyen tápot, milyen körülményeket kell biztosítani az állatoknak. Természetesen lesznek nem is kevesen akik még rajta is túltesznek majd a költésben és sajnálkozva nyilatkoznak -miközben kérdező orra alá dörgölik- hogy bezzeg ők nem sajnálják a macskájuktól ennek többszörösét sem.

2020. dec. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Kaja: 150E

Alom: 12-15E

Malátapaszta: 12E

Féreg+bolha és egyebek: 16E

Jutifali: 20E

Oltás: 6E

Játék: 20E


Kb 200ezer évente. Bőven megér ennyit az a töménytelen szeretet és szórakozás, amit kapunk mi és a gyerekek is. ❤️

2020. dec. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%
Kettes, te mesélsz róla, hogy hogyan tartod a cicáid környezet szennyezés nélkül? Nekem nincsen cicám, de szeretnék majd a jövőben, és érdekes volt, amit írtál.
2020. dec. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Én nem igazán értettem amit a 2es írt, viszont én ezt az egész költség számítást nem felvágásnak írtam.

Mielőtt valaki félreértenek.

Engem nem zavar ha valaki csak a szupermarketes cicaeledelt engedheti meg magának, én támogatom is ezt hogy aki eteti, szereti és foglalkozik az vegyen magához cicát, akkoris ha csak olcsóbb dolgokra telik.

Gyerekkoromban nekem is a cicáim kintiek voltak, maradékot kaptak, nem voltak oltva, ivartalanítva.

És most hogy az anyagi helyzetem is megengedi próbálok mindent megadni nekik.

És erre vagyok kíváncsi hogy mások is így gondolják-e, hogyha megtudják adni ezt a "luxust", akkor vajon meg is adják a cicáiknak?

2020. dec. 25. 00:35
 6/24 anonim ***** válasza:
25%
Nyilván nem felvágni akartál, de azért most mennyivel jobb lett a lelkiismereted, hogy ezt kiírtad, ugye kérdező?
2020. dec. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
11%
Lol havi 50e ket macskara. Kur*a jol elhetsz.
2020. dec. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem élek rosszul, viszont keményen megdolgoztam érte, hogy ez így legyen.

Aki nem a kérdésre válaszol, az ne kommenteljen, nem fogok magyarázkodni!

2020. dec. 25. 00:43
 9/24 anonim ***** válasza:
9%
#4 Miért akarnék egy invaziv faj egyedeit házikedvencnek tartani? Semmi szükségem macskákra! Tökéletesen megfelelnek azok a fajok, melyek egyébként is megtalálhatók környezetemben. Amikor kedvem támad, sokáig tudok gyönyörködni bennük természetes élőhelyükön. A felelős állattartás macskák esetében szöges ellentétben áll a környezettudatos életmóddal, de ez tabunak számít ebben a topikban. Hamarosan ki is moderálják majd ezeket a hozzászólásokat...
2020. dec. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
De milyen állatod van, ami megtalálható a környezetben is? És miért? Ilyenkor nem szempont az, hogy kiemeled a természetes élőhelyéről?
2020. dec. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!