Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Éjszakai élettel kapcsolatban...

Éjszakai élettel kapcsolatban tapasztalt, több macskát tartók segítségét kérhetem?

Figyelt kérdés

Egy éves nőstényünk mellé a nyáron hoztunk egy féléves kandúrkát. Nagyon hamar összeszoktak, aranyosak, nincs velük semmi gond, "csak" az éjszakai buli, de az egyre durvábban. Az első cicánk, míg egyedül volt, szépen aludt, amikor mi is. Ez teljesen megszűnt, mióta a kicsi megérkezett. Egész éjszakákon át, hajnalban is megy a vágtató hajsza, birkózás, a tárgyak döntögetése. Ahelyett, hogy javult volna, egyre romlik a helyzet, most már egész éjjel megy a rajcsúr. Nem tudunk pihenni miattuk, és már az alattunk lakó is szólt.

Próbáltuk

-különszedni őket: ordító nyávogás és ajtóra ugrálás lett a vége

- együtt becsukni őket alommal, kajával -nem segített, a csatazaj maradt

- beengedni őket a mi szobánkba - a fejünkön ugráltak kergetőzés közben.

Napközben foglalkozunk velük, van játékuk, kaparófájuk, minden. Természetesen ivartalanok.

Kérlek, adjatok tanácsot, hogyan szoktassuk őket le erről, mert attól félek, a szomszéd feljelent, megválni meg nem akarok egyiktől sem! :(



2020. dec. 27. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat pedig en mast nem is tudnek ajanlani mint:

- Tobb nappali foglalkozás, attol talan lefaradnak kicsit.

- Ejszaka olyan helyre rakni oket ahol nem dontenek le semmit. (furdot tudok elkepzelni)

- Fiatal a masodik cica meg. Idovel szerintem O is lenyugszik.

Nekem 4 van de Ok nagyon lefarasztjak egymást nap kozben. Este ha szolok nekik egybol felugranak, de nem verekednek:/

2020. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tyűha. Hát, esetleg meg lehet próbálni nekik olyan játékokat adni, amik lekötik? Hátha addig is azzal foglalkoznak és nem randalíroznak. Egyébként ahogy idősödik a kisebbik cica, biztos, hogy nyugisabb lesz majd, de addigis kitartást kívánok!
2020. dec. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Foglalkozunk velük, tényleg. Játszunk, simizünk. Na persze ilyen éjszakák után inkább alszanak nappal. Van érdekes játékuk, plusz itt a karácsonyfa, annak az aljára is felaggattam a játékaikat, de nem érdekli őket, csak egymás üldözése. Tényleg megpróbáltunk minden foglalkozást. A kisebbik is egy éves lassan már, nem tűnik komolyodni... A másik "visszafejlődött" mellette. Amúgy cukik, hálásak, ha az éjszakák nem ilyenek lennének, azt mondanám, ideális...
2020. dec. 27. 16:55
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
A macskák éjjel vadásznak. Ilyenkor aktívak.
2020. dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: ezt tudom. Mégse teszik pokollá a gazdik éjszakáit mindenhol, ezért kérdeztem az ebben TAPASZTALT macskatartókat:)
2020. dec. 27. 17:03
 6/12 anonim ***** válasza:

1es vagyok.

Mennyit vagytok otthon? Most igy a virus miatt? Ha esetleg egyikotok otthon dolgozik, figyelhetnetek hogy ne aludjanak nap kozben. Mast nem tudok irni:/

2020. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most az iskolai szünetben mind itthon vagyunk (4 személy), folyamatos az aktivitás - ha a macsekok nem alszanak, velük is megy a móka. Ennek ellenére érdekes módon, mióta mind itthon vagyunk durvult el igazán a helyzet. Előtte is volt éjjeli futkosás, de ez a hét mindent visz. Egyébként csak egy személy van itthon hétköznap home office-ban. Nem tudom, miért csinálják, próbálom megérteni. De pl. most is alszanak, próbáltam ébresztgetni őket, kedvenc játékot elővenni, de csak fordulnak a másik oldalukra. Este tízkor kezdenek járkálni, 11 körül rákezdenek a rohangálásra, nyomják úgy kettőig, aztán pihi, és fél öt körül újra kezdik.
2020. dec. 27. 19:49
 8/12 anonim ***** válasza:

1es vagyok megint.

Lehet ez most csunyan fog hangzani, de ne hagyd oket aludni. Ha csak forgolasznak kezd el oket simogatni, kicsit lokdosni. Probald felkelteni oket mashogy nem fog szerintem menni.

Idővel egyebkent biztos jobb lesz.

2020. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma este már próbáltuk ezt, kiváncsi vagyok éjjel mi lesz (most megint alszanak), majd holnap kevesebbet hagyom őket aludni. Az a "gond", hogy szuperül alszanak nappal, nem zavarja őket porszívó, turmixgép, semmi...
2020. dec. 27. 22:26
 10/12 anonim ***** válasza:

De ezt irom eppen hogy ne hagyd oket aludni... Ne csak próbáljátok. Barmivel meglehet probalni

Egyebkent a viz spricceles is hatasos modszer. Akar ha felkeltenenek menj fujd le oket. De meg mindig azt mondom hogy ne hagyjatok őket aludni. Az en 4 macskam akármikor felkel ha ott vagyok a kozelukbe.

Ne hagyd hogy azert mert kicsik es szorosek atverjenek. Muszaj lesz felkeltened oket.

2020. dec. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!