Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Éjszakai élettel kapcsolatban...

Éjszakai élettel kapcsolatban tapasztalt, több macskát tartók segítségét kérhetem?

Figyelt kérdés

Egy éves nőstényünk mellé a nyáron hoztunk egy féléves kandúrkát. Nagyon hamar összeszoktak, aranyosak, nincs velük semmi gond, "csak" az éjszakai buli, de az egyre durvábban. Az első cicánk, míg egyedül volt, szépen aludt, amikor mi is. Ez teljesen megszűnt, mióta a kicsi megérkezett. Egész éjszakákon át, hajnalban is megy a vágtató hajsza, birkózás, a tárgyak döntögetése. Ahelyett, hogy javult volna, egyre romlik a helyzet, most már egész éjjel megy a rajcsúr. Nem tudunk pihenni miattuk, és már az alattunk lakó is szólt.

Próbáltuk

-különszedni őket: ordító nyávogás és ajtóra ugrálás lett a vége

- együtt becsukni őket alommal, kajával -nem segített, a csatazaj maradt

- beengedni őket a mi szobánkba - a fejünkön ugráltak kergetőzés közben.

Napközben foglalkozunk velük, van játékuk, kaparófájuk, minden. Természetesen ivartalanok.

Kérlek, adjatok tanácsot, hogyan szoktassuk őket le erről, mert attól félek, a szomszéd feljelent, megválni meg nem akarok egyiktől sem! :(



2020. dec. 27. 15:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Tegnap egész délután nem hagytuk őket aludni, és ma éjjel nyugi volt!!! Este 11 körül elkezdték - na, gondoltam - de tíz perc után kidőltek, és aludtak reggelig:) Most is fogócskáznak.
2020. dec. 29. 12:28
 12/12 anonim ***** válasza:
Lehet furán fog hangzani, de esetleg próbáljátok meg fegyelmezni őket. Nekem négy cicám van, és mind tudja, hogy nekem szót kell fogadni. Nem mondom, hogy ütni-verni kell őket, szimplán csak valami büntetést adni nekik, ha rosszat csinálnak. Nálunk éjszaka a sufniban vannak (kajával, vízzel, alommal, fekhellyel, játékokkal), mert itt ahol lakunk sok a bagoly, nyest, heréletlen kandúr éjszaka. Megszokták, hogy éjszaka ott vannak, napközben meg kint.
2020. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!