Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miben halhatott meg a cicám?

Miben halhatott meg a cicám?

Figyelt kérdés

Vasárnap reggel arra ébredtem, hogy a cicám hány. Gyakran előfordult nála (autoimmun problémái voltak), így nem estem pánikba, feltakarítottam, és készültem arra, hogy délelőtt beszélek az állatorvossal. Aztán megint hányt. Majd pedig egy kis vért hányt. Aztán pedig sokat. Ekkorra már azonnal taxit hívtunk a párommal és rohantunk az állatkórházba, de mire odaértünk, már meghalt (2 éves volt). Így meg sem vizsgálták.. Fogalmam sincs, hogy mi történhetett, de tudom, hogy szenvedett. Tejesen összetörtem.

Ha valakinek van ötlete, hogy mitől történhetett ez, kérem írja meg. Tudom, hogy már semmin sem változtat, de akkor is jó lenne tudni.

Köszönöm.



2020. dec. 28. 20:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%

Tanácsolom is, hogy legyen. Elnyomja a fájdalmat, és lesz egy kis dög a lakásban :)


Nem értem miért pontoztak le.

2020. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
24%

Azért nem vagy semmi...azt írod, máris mennyire hiányzik, de már most eldöntötted, hogy jön a "cseremacska". Nekem 2013-ban aludt el örökre a macskám, de elhatároztuk, hogy nem lesz mégegy. Ők nem tárgyak, hogy ha elmegy, akkor rögtön veszünk másikat, hogy "csak legyen már macska".

#11:

Te pont ezért lettél lepontozva, gondolkozz el rajta.

2020. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%
Ne ítélkezz, mindannyian máshogy dolgozzuk fel a veszteséget. Én mikor elaltattam a kutyámat 9 éve mert leállt a veséje, fél évig kutyát se bírtam látni. Azóta nekem is van kutyám, igaz a halála után 5 évvel lett. Borzalmasan hiányzott a kutya az életemből.
2020. dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
#12 Kutyám halálakor én is eldöntöttem, hogy lesz helyette új, de ez nem azt jelenti, hogy azonnal. Az elhatározás megvolt ugyan, de kellett egy jó másfél év mire úgy éreztem, hogy most már jöhet, utána még 2 évbe tellett mire megtaláltam a megfelelőt.
2020. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
69%

Mi ebben a baj?


Nekem mindig volt macskam.


Sajnos egyiket elgazoltak. Behoztam, eltemettem.

Nem telt el 2 nap, buszmegalloban allva ott volt egy kis vakarek. Felszedtem hazahoztam.


Tudtam, hogy lesz macskam, de nem akartam olyan hamar.


O 11 evig elt.


Elpusztult, majd 2 het mulva hianyat ereztunk, hogy nincs cicank. Nincs aki bebujna mellenk.


Elmentunk egy menhelyre, es orokbefogadtunk egyet.

Mindegyik elvan temetve a kertben, minden evben gyujtunk gyertyat.

Ennyi.


Nem kell ezt tulspilazni :)


Sajnalom a cicust, tenyleg de aki szereti a macskakat, miert ne lehetne masik.

Nektek is jo, a cicusnak is.

2020. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
39%

Jaa es nem vettem.

Hanem orokbefogadtam 2x is, akik lehet nem is maradtak volna meg.


Szoval szerintem nincs igazad :)

2020. dec. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sajnálom. :(

Be volt oltva?

Parvo nem lehetett? Nyers csirkehúst nem evett? Abból is kaphatott el baktériumot.

2020. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

kérlek, ne bíráljatok. Igenis nagyon hiányzik. És pont azért is szeretnék majd új cicát, mert rettenetes érzés, hogy nincs cica a lakásban. Nem "helyettesíteni" akarom a meghalt cicát, hanem egy másik cicának - és igen, így magamnak és a fájó lelkemnek is - akarok segíteni.

Sajnos tudatlan voltam, és meggyőztek ismerősök, hogy ne oltassam be (igen, az én hibám, tudom), így akár parvo is lehetett. Bár azt nem tudom, hogy hol kapta volna el. Nyers csirkét sosem kapott (más nyers húst sem).

köszönöm mindenkinek, aki együttérző volt és próbált segíteni.

2020. dec. 29. 15:47
 19/21 anonim ***** válasza:
88%
Parvot sajnos akár mi is hazavihetjük a cipőnkön. Legközelebb csak állatorvosra hallgass, ne az ismerőseidre.
2020. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
88%

Így van, a parvo bármin bekerül a lakásba, én is így vesztettem el egy kiscicám. Még nem volt elég nagy az oltáshoz. Mindenképp állatorvosra hallgass.

Viszont,ha parvo,mindent moss fel fehérítő tartalmú fertőtlenítővel (hypo akár), csak az öli meg. Akár egy évig is aktív marad a vírus a felületeken, szóval állatorvossal konzultálj, mielőtt új cicát viszel, nehogy baja legyen.:(

2020. dec. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!