Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért akarnak sokszor a...

Miért akarnak sokszor a menhelyek olyan állatot az emberekre sózni amit nem is kértek("neki is szüksége van szerető gazdira")?

Figyelt kérdés

Tehát van egy adott cica amit szeretne az ember erre teljesen másikat kezdenek el ajánlani megmondják hogy azt nem lehet, helyette beteges öreg állatot akarnak odaadni amelynek sokszor különleges gondozási igénye van stb.

Már állítólag ismerösnél volt hogy pár napig rábeszélték öket hogy csak ideiglenesen az a beteg öreg állat aztán alig akaroztak érte jönni , és vérig voltak sértve hogy semmilyen állatot ne várjanak ez van és kész de látják hogy nem jó gazda lett volna stb

Mi játszodik le ilyenkor a fejükbe?



2020. dec. 30. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a menhely, illetve fajtamentők, akiket támogatni szoktam, pont fordítva csinálja, inkább a problémamentesebb fiatalabb állatokat ajánlja az öreg, problémás helyett. Semmi értelme nincs annak, ha 2 hét múlva meg vissza kell vinni, mert jé nemcsak egy cuki plüss, hanem gond is van vele.
2020. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom de velem is eljátszották már ugyanezt csak mi kutyust akartunk befogadni
2020. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván oka van annak, hogy a kinézett állatot nem lehet örökbefogadni (még), vagy nem ajálnják az adott gazdának.

Ilyenkor megszokott eljárás, hogy ajánlanak helyette mást, hátha megtetszik, hátha beleszeretsz - mert egy potenciális gazdi vagy, akiből nem sok van, nem zavarnak el csak úgy, hogy nem és kész, mert nem akarnak senkit a háziszapik felé nyomni.


Olyan viszont nincs, hogy rádtukmálnak egy állatot, ha nem akarod.

Olyan van, hogy próbaidő, ha nem vagy biztos magadban, vagy ha az állat érdeke ezt kívánja (pl összeszoktatás meglévőkkel), de az állat nem ruha, amit felpróbálsz, az nem működik, hogy bocs ez nem kell, de adj mást. Egy "vidd innen mert mégse kell" sztori után persze, hogy nem adnak másikat.

2020. dec. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan olyan nincs, hogy ugymond az akaratod ellenere masik kutyat hozol el, viszont velem is szinte eroszakosak voltak, es egy tok masik kutyat akartak minden aron velem elvitetni. Nem mentem bele, nem is passzoltunk a kutyaval, ami azert nem egy utolso szempont. Nem is mentem vissza oda tobbet.
2020. dec. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Nálam is volt ilyen. Úgy, hogy futni szerettem volna a kinézett kutyával, aki fiatal, fajtajellegű kutya volt, csomó megosztást kapott, volt más érdeklődő is. Erre rám akartak sózni egy 7 éves kutyát...
2020. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
40%
Ha már öreg akkor nincs belőle “hasznuk”
2020. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%
Mert az "esélyteleneknek" is próbálnak esélyt adni. Akadnak olyan befogadók, akik épp ilyet keresnek, bár ez ritka, de a menhelyesek próbálkoznak, hátha. Én is mentem úgy menhelyre,hogy már a neten kiválasztottam az adott cicát, de őt mutatták meg utoljára. Előtte a többit is végignéztük és bizony, volt olyan "kevésbé kelendő" cica, amelyiknél majdnem billent a mérleg, mert összeszorult a szívem. Végül persze a kinézettet hoztuk el, de én nem látok abban semmi problémát, ha megpróbálnak másikat ajánlani.
2020. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a sziámi fajtamentéssel jártam hasonlóan.

Kitöltöttem a kérdőívüket, este visszaírt a nő hogy azonnal menjek egy másik cicáért aki a közelemben van. Ki fogják dobni, megölik, stb. Nem tudtam azonnal indulni, nem otthon voltam, hordozóm se volt még, este volt, venni se tudtam volna/kérni valakitől.

A kocsi is a barátomnál volt.

Egy helybéli ment érte másnap, de kiírta hogy enyhén túldramatizálta a fajtamentő, senki se akarta bántani szerencsétlen macskát.

Utána flegma lett a nő, nem tartogat senkinek se macskát, mit képzelek én hogy írni mertem.

Jobb is hogy nem utaztam fel pestre 150 km-t.

Inkább vettem egy cicát, az lett a vége.

2020. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

az esztergomi menhelyen a szebb kutyákat kiviszik Németországban eladni. Amikor szüleim kinéztek 2 kutyát a honlapjukon, utána a menhelyen már nyomuk sem volt, aztán egy öreg, elég betegnek kinéző kutyát próbáltak rájuk sózni.

Mivel apám egy elég erélyes mérnökember, finoman jelezte a hölgynek, h mással szórakozzon, utána érdekes módon előkerült pár egészséges fiatalabb kutya.

2021. szept. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!