Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg calici vírusos a...

Tényleg calici vírusos a macskánk vagy más baja lehet?

Figyelt kérdés
A történet úgy kezdődött, hogy a kinti-benti cicánkon észrevettem, hogy húzza az egyik hátsó lábát. Azt hittem, hogy valami magas helyről leugorhatott és meghúzhatta a lábát. Viszont később szinte alig evett és kifejezetten sokat pihent. Másnap elvittük az állatorvoshoz,ahol megmérte a hőmérsékletét(40 fokos volt), meghallgatta a tüdejét(azt mondta,hogy elég csúnya),sok széklet van a gyomrában felgyülemve és fekélyek vannak a szájában. Azt mondta, hogy valószínűleg calicivírusos. Adott neki lázcsökkentőt és még egy másik injekciót is kapott. A felgyülemlett székletre azt tanácsolta, hogy adjunk neki tejet, mert az kihajtja belőle, a lábhúzására pedig azt mondta,hogy a láz miatt lehet,de mondta, hogy ha nincs jobban akkor visszavihetjük az ügyeletre hétvégén. Később tényleg elmúlt a lábhúzása, ivott és evett is egy keveset és az aktivitása is megnőtt. Hétvégén visszavittük, ismét megmérte a lázát, ami megint 40 fok volt. A tüdejét még mindig csúnyának találta és igaz, hogy hétvégére ürített egy keveset, de még mindig azt mondta, hogy fel van gyűlve a széklet. Ismét kapott két szurit. Az étvágytalanságára azt mondta a doki, hogy a láz miatt ennyire étvágytalan és 5-6 nap mire a szervezete legyőzi ezt a vírust. Aztán hazahoztuk és evett egy keveset, de azóta nem igazán evett semmit, pedig sok mindennel próbálkoztunk. Szerintetek túlaggódom, vagy esetleg tényleg más baja lehet a cicámnak? Gondolkoztam, hogy más állatorvoshoz elviszem, de vidéken élek és kevés a lehetőség a városomban.

2021. jan. 10. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
2021. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Macska aids-re, leukozisra volt tesztelve? Az en cicamnak nem voltak ugyan fekelyek, de a tobbi tunet stimmelt, sajnos leukozisos. Akkor sikerult kikupalni, most tunetmentes, de csak benti mar, veszelyes lenne neki a kinti elet. Remelem ti sem engedtetek ki, amiota ilyen beteg.
2021. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha az állatorvos azt mondta, akkor valószínűleg az lesz a baja.

Ha, kételkedsz benne akkor Pesten vagy a környékeden lévő szomszéd városokban próbáld meg.

2021. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az állatorvos nem tesztelte semmire, a tünetei alapján állapította meg a diagnózist. Természetesen azóta nem engedjük ki, pedig szeretne kimenni.
2021. jan. 10. 14:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenkeppen kerjetek akkor felv, fip, fiv teszteket, jobb biztosra menni! Elvileg ugyan ha a macska rendesen volt oltva, kicsi az esely, de a macska aids es a leukozis tipikusan olyan betegseg, ami evekig lappanghat, nagyon fertozo, es a szuletendo kiscicak az anyjuktol mar alapbol el is kaphatjak, ha o nem volt oltva, tuneteket meg akar csak 1-5 vagy tobb ev mulva produkalnak.

A fertozo hashartyagyulladas (fip) pedig gyorsabb, evekig nem lappang, de nagyon veszelyes.

2021. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kiscicámnak volt hasonló betegsége. Nem igazán emlékszem mi volt a betegség neve amit mondott a doki mert pánikban voltam de a tünetek hasonlóak voltak habár nálunk ilyen széklet felgyűlemlés nem volt. Nem tudott lábra állni elvittem dokihoz 41 fokos láza volt. Adott neki lázcsillapítót meg gyulladáscsökkentőt is. Kezdett javulni de nem evett még mindig ezért visszavittem akkor nézte a doki és fekélyes volt a nyelve. Megint kapott sok szúrit megint haza aztán vissza. Kb 4 alkalommal voltam vele a dokinál emiatt utána mondta a doki hogy nem kell visszamennem vele csak ha rosszabbodik az állapota. Hosszú folyamat volt de mostanra túl vagyunk rajta. Sajnos ezek a betegségek hosszú gyógyulási időt igényelnek. De hidd el jobban lesz.
2021. jan. 12. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!