Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon nyálazik a macskánk,...

Nagyon nyálazik a macskánk, mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

3 hete hoztuk el őt a korábbi gazdájától, egy felnőtt (4,5 éves) ivartalanított macskáról van szó. Még nem annyira barátkozott meg nálunk, azaz inkább velünk. Nagyon ügyesen felismeri már a házban a helyeit, az almot, a táljája helyét, van 3alvóshelye, kijár, mindig visszajön, szóval ezzel nincs gond. Ha éppen olyanja van, akkor meg is lehet símogatni, de még elég bizalmatlan velem meg férjemmel,(pedig kaját tőlünk kér) érdekes módon a 3 gyerekünkkel nem. Ők meg tudják simogatni, melléjük oda is fekszik néha.


Azt olvastam, hogy lehet a stressz okozza ezt, a környzetváltozás. Az előző gazdit hívtam, hogy nála volt- e ilyen, de azt mondta, csak mielőtt elvittük azelőtt 1-2hétig.

Mit lehet ilyen helyzetben tenni, mert szegény jószágnak szinte mindig lóg a cipőfüző a szájából.


2021. jan. 6. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Orvos. Lehet macskanáthája is, ha az előző tulaj elspórolta az oltást, és az súlyos baj.
2021. jan. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen vidd el állatorvoshoz, lehet, hogy valamilyen gond van a fogával, vagy más betegsége van.
2021. jan. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, állatorvoshoz be vagyunk jelentkezve péntekre. Felhívtam őt is, hogy hátha tanácsol valamit, de egyelőre azt mondta, hogy vigyem el a cicát.


Azt nem írtam, hogy fajtatiszta a macsaka, megvan a törzskönyve, oltási könyve minden.

Remélem nem beteg. :(


A tapasztalatokra lennék kiváncsi, hogy másnál volt-e ilyen, és hogy segített-e valami?

2021. jan. 6. 16:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Valami betegseg jele, az tuti, mert alap esetben ennek nem kene igy lennie. Annyit fuznek meg hozza, hogyha fajtatiszta, ne jarjon ki addig, amig nincs kifutoja vagy macskabiztos kerites, mert akarmilyen jo kornyeken laktok, hamar el fog tunni.
2021. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!