Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy a macskám...

Normális, hogy a macskám ennyire szereti a zöldségeket és gyümölcsöket, vagy betegségre utalhat?

Figyelt kérdés

A cica 3,5 éves házi vegyes ivartalan nőstény, csak benti. Egészséges, kedve jó, játékos, végtermék rendben. Real Nature Wilderness szárazat eszik a másik cicával együtt, plusz víz.

Mindig is nagyon szerette a zöldségeket, sokszor kuncsorog érte. Imádja a rukkolát, paradicsomot, epret, uborkát, de gyakorlatilag bármilyen zöldség vagy gyümölcs láttán keserves nyávogásba kezd, hogy kér belőle. Egy ideig aranyosnak és viccesnek tartottuk, de az előbb kiakadtam.

Éppen főztünk, én a marhahúst daraboltam, a párom krumplit hámozott. A cica a krumpliért könyörgött, kapott 2-3 kis falatot, jóízűen megette. Viszont adtam neki egy falat nyers marhát, finnyogva otthagyta és odaszaladt a páromhoz krumpliért. Ez normális, csak fura a macska ízlése, vagy valami problémára utal?



2021. jan. 10. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Lehet vegán lett. Megvilágosodott és rájött hogy a húsevés káros és erkölcstelen dolog. Viccen kívül. A macskának is szüksége van vitaminra, ásványi anyagok, stbre mint minden élőlénynek, a fehérjén és szénhidráton kívül. Betegségre nem hiszem de valamilyen tápanyag hiányra utalhat, azért kívánja nagyon. Amit persze okozhatott betegség is. Érdemes állatorvoshoz elvinni és rákérdezni.
2021. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk a cica imádja a banánt, a kukoricát, a borsót, a répát és a rukkolát is elrágcsálja. Én rákérdeztem az állatorvosnál, azt mondta, a rostbevitel miatt egyáltalán nem árt, ha esznek zöldséget/gyümölcsöt, csak arra kell vigyázni, hogy semmi hagymásat/fokhagymásat ne kapjon, de ezt biztos te is tudod. A doki szerint viszont inkább hagyjuk meg ezeket "jutifali" szinten, ne egyen állandó jelleggel ilyesmit, mert okozhat fájó pocakot, hasmenést a túl sok rost.


Azért legközelebb említsd meg a ti állatorvosotoknak, nézze meg a cicát hogy minden oké-e. Az a biztos :)

2021. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!