Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha van otthon 3 macskám,...

Ha van otthon 3 macskám, akkor érdemes megpróbálni felnőtt macskát örökbe fogadni? Szeretnék egy macskán segíteni, ha már mindig elszomorít ha kóbor macskát látok.

Figyelt kérdés

Igaz az enyémek sajnos kinti bentiek. Fiatalabb koromban még nem tudtam, hogy ez hiba de ők már ilyenek. Az új benti lenne már csak.

Viszont félek, hogy jönnének ki egymással mert sokszor már azon megsértődik az egyik, ha épp nem őt simogatom. Valamint attól tartok nehogy elkapjanak valami betegséget. Bár nyilván orvosnál kezdene az új.


2021. jan. 17. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért próbáld meg :-) Az elején fújni fognak rá, ezen túl kell esni. Aztán majd alakul. És persze, az orvosnál kell kezdeni
2021. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt olvastam hogy ha több macska van és úgy érkezik egy új, akkor nem egyszerre kell ráengedni őket az újra, hanem először azzal kell megismertetni, aki a legkedvesebb, legsimulékonyabb a csapatból. Szépen fokozatosan.

Nekem csak egy volt amikor találtam még egyet az utcán, először az új el volt zárva egy külön szobába, az ajtó alatti résen át szagolgathatták egymást, szokhatták egymás jelenlétét, mielőtt megtörtént a nagy találkozás.

2021. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Nem lesz ez egyszerű.

Van egy 7 kilós nagy szürke macskám, aki nagyon magának való. Néha haverkodik velem olyan puszit is ad, de ha olyanja van engem is megkarmol.

Van egy félénk anya macska. Ő 4 éve nem örült, hogy hoztam kicsiként a szürkét. És van egy fia, aki ilyen nagy gyerek. Ő szeretne mindenkit, de pl. azzal szokta kiakasztani a szürkét, hogy elkezdi gyúrni. :D Na meg állandók az anya fia párharcok. Bár az inkább csak játék.

2021. jan. 17. 22:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy oldod meg hogy ő csak benti? Látná hogy a többi kimehet, ő meg nem. Követni akarná őket. Sírna, kaparna.

Amúgy meg a betegségektől nem óvnád meg, a többi kinti-benti megfertőzheti. Mindet oltani kéne.

2021. jan. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!