Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó a szaporítókat...

Miért jó a szaporítókat támogatni? Miért kell valakinek ilyen "kutya"? Elszomorít, amit láttam.

Figyelt kérdés

Rokonoknál voltam, társasház. A szomszédjuk lehozta a "yorkie" kutyáját az udvarra. A rokonomnak szintén "yorkie"-ja van, aki szintén max fajtajellegű keverék, mert nem hivatalos tenyésztőktől van (már ezt sem értem meg tőle), de még mindig messze jobban néz ki és egészségesebb, mint a szomszédé.


Megjelent egy apró, az alkarom hosszát el nem érő, csivavára emlékeztető valami, amin mindenki elájult, hogy milyen cuki kis (mini) "yorkie". Elvileg 10 év körüli, de szerencsétlen alig élt. Reszketett, mint a nyárfalevél, alig tudott mozogni a pár centis lábain, és abban is pillanatok alatt kifáradt. Odaprodukált valami híg végterméket, miközben végig úgy nézett ki, már azt sem fogja túlélni szegény. Rossz volt nézni, komolyan. Oké, hogy már nem is fiatal, de azt a valamit yorkie-nak nevezni egyszerűen sértés.


Miért itta be magát a köztudatba ennyire az az undorító szaporítós kitaláció a "mini" yorkie-król? Egyértelműen látszott a kutyán, hogy valami agyontenyésztett beltenyészet eredménye, csodálom, hogy megélte a 10 évet. A gazdi persze mesélt róla, hogy az állat alig eszik valamit, mert kb. mindenre allergiás, meg mindenféle baja van. Említette, hogy a kutya néha idegrohamot kap, kimerevedik, és egyszerűen eldől. (!!!) WTF!? És ezt valaki egészségesnek gondolja?


Miért akar bárki ilyen kutyára alig emlékeztető, egészségtelen valamit? Szenvedés neki az élet. És nem, nem cuki, mert pici. A kutya látszólag a 3 kg-t sem érte el.


Mindenki a 20 ezres jófogásos és társai szaporítóktól várja a megváltó csodát, és sokan betudják az ilyesmit annak, hogy a yorkshire terrier fajta velejárója, hogy ilyen beteges. Nekem ne magyarázza meg senki, hogy ez normális...


Bocs a hosszú szövegért, de felháborított a dolog.



2016. máj. 28. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Tudod ott a probléma hogy sokan nem tudják hogy mi a kettő között a különbség (pl. én) Én azt hittem hogy ha a kutyáért pénzt adsz és törzskönyve van akkor az fajtatiszta. Na ezen akkorát hasaltam hogy az fenomenális mert úgy senki nem szült hogy hoppá amit hirdetnek a neten az általában szaporító. Mindenki mondja hogy " de hülye gyerek a tenyésztőnek nem kell hirdetés!" jah igen de akkor mégis honnen tudjam hogy ki tenyészt és ki szaporít, szopjam ki a kisujjamból?


Egy szóval ha az emberek tudnák hogy hogyan is megy a kutya vásárlás biztosan többen vásárolnának tenyésztőtől. Nekem eddig keverék kutyáim voltak és gondoltam akkor kövi kutyámat miért ne vehetném. "Segghülyén" hogy így mondjam a neten annyit írtam be hogy "... eladó kiskutyák" persze jöttek a hirdetések tömegjével és én választottam is. Na az én problémám nem a kutya egészségi állapotával gyűlt meg (szerencsére egészséges) hanem a "tenyésztővel" mert egy idióta volt. Bocs kicsit hosszú lett remélem választ nyújthattam a kérdésre.

2016. máj. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Összefoglalva ott a gond hogy mindenki elhiszi hogy a tenyésztőknek nem kell hirdetni pedig ez a legnagyobb gond. Akik az első kutyájukat veszik lehet azt sem tudják hogy mit jelent a tenyésztés és csak kiskutyát szeretnének persze a tömeges szaporítós hirdetések mellett nem nehéz rosszul választani, amit aztán "szaporító támogatásnak" hívnak pedig szerintem legtöbbször az ok az a vásárló tájékozatlansága persze erről nem mindig ő tehet. (és persze a szaporító mindig olcsóbban ad és ennek nehéz ellen állni)
2016. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
De ha te pont csak a mini yorkie kutyákra és barátaikra gondoltál akkor bocsi az én hibám rosszul értelmeztem a kérdésed :/
2016. máj. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

a jófogás engem is kiakaszt. múltkor nézelődtem rajta unalmamban és katasztrófa, hogy milyen hirdetések vannak. angol-francia bulldog mix kiskutyák, 45 ezer forintért. kezdjük ott, hogy egy keverékért hogy van képe ennyit elkérni? és akkor még odaírja a hirdetésben, hogy nem várták a kölyköket, csak úgy "jöttek". gondolom mennyire figyelhet oda az ilyen a kutyájára, de azért a "nem várt" kölykökért elkérnek 45ezret/db.

a másik, amikor az 5-6 hetes "fajtiszta" kölyökkutyákat próbálják elpasszolni szintén 40-50 ezer forintért, amikor egyértelmű, hogy keverék a kutya, esetleg még ajánlgatja a szaporító, hogy alkalmas továbbtenyésztésre is.

következő kedvenc: családi okok/költözés miatt vált "eladóvá" a kutya. mondvacsinált okokkal kirakják szegény állatot, és még ilyenkor is pénz kérnek érte.

a kérdésben szereplő mini és "egsztra" mini (igen, még ennyit sem tud a szaporító, hogy hogyan írják a szót) kutyákról meg már nem is beszélve.

ja és még az is vicces, hogy feltüntetik a hirdetésben, hogy chipje és oltásai megvannak a kutyának. mintha ez valami előny lenne, holott egyértelműnek kéne lennie...

és sajnos az emberek többsége még mindig ilyen helyekről vásárol kutyát. nem tudom mikor fog javulni valamennyire is ez a felfogás.

2016. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Nem olvastad el amit írtam? (utolsó) Aki tudja mit vesz mégis ott veszi az idióta aki nem tudja hogyan megy a vásárlás (tenyésztőtől) az azért próbál jobbat választani. Nem mindig a vásárló a hibás.
2016. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem, nem olvastam. Amikor elkezdtem írni a választ, még nem írt senki, de mindegy is, mert nekem ez a véleményem amit leírtam, attól függetlenül hogy te mit válaszoltál.
2016. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%

9 éves a yorkim,kan,jófogáson vettem...

9 év alatt csak akkor látta orvos mikor oltotta!

ja és csak 2 kg...

azért vesz majdnem mindenki a mai világban szaporított kutyát,mert ma átlag kereslet 120-150 ezer ft,nem fognak 150ezer ftot vagy még többet kiadni egy kutyáért mert van papírja,szűrések a szülőknek.

ja és ahol fel van tüntetve hogy champion szülőktől stb.

arra meg egyenest szarnak az emberek!

úgyhogy ennyi szerintem a válasz,miért szaporítotól vesznek kutyát.


(a nénikém kennelből vett yorkit 6 éve tk szűrések champion mimden volt ami kell...

6 hetesen elhozhatta,miniként árult,4 évesen 2 oldali patella.

mivel ott volt a tk. végig lehetett követni a szülőket,nem beltenyészet semmi.ja és mindezt 180ezer ftért.)

2016. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%

utcsó vok.

nem kereslet hanem kereset.

bocsi

2016. máj. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

egyszerűen túl sokat kérnek a tenyésztők a kutyákért, kb 150 ezret, viszont egy szaporító csak 50et. és ha nem egy igazi állatkínzóról van szó, akinek a telepén 100 kiskutya fetreng fél m2-es területen a saját mocskába, hanem csak egy felelőtlen idiótáról, aki akar egy almot a kutyájától és a haverja kutyájától, mert olyan jófejek és szépek, a kölykök többsége látszólag egészségesen le fogja húzni a maga 12-15 évét egy udvaron, jobb esetben heti egy sétával. ezeknek a gazdáknak a kert tartozéka a kutya és ha meg tudsz venni egy szökőkutat 150-ért az xy fesztiválon vagy meg tudod rendelni 50-ért a netről, az utóbbit fogod választani. ha van egy pici diszpláziája, vagy bármije ami zavarná a sportban, nem fognak rájönni, mert sose fognak vele heti 3x akadályokat ugratni.

Nem egy olyan tenyésztő van, akiről azt gondolnád, hogy ő tényleg jó, viszont minden 20. kölyök dp-s, allergiás vagy bármilyen más örökletes betegsége van. Konkrétan ismerek egy embert aki külföldről hozott szuperígéretes alomból kutyát, az övé dp-s lett, a testvére pedig világbajnok...

Viszont én hiszek a tudományban és a jövőben is sportkutyázni szeretnék, úgyhogy tenyésztőtől fogok csak kutyust venni. Az embereknek is megpróbálom hirdetni az igét, ha tőlem kérnek tanácsot, már csak azért is, mert a drágább dolgokat jobban megbecsülik az emberek és így hátha többet fognak a kutyussal foglalkozni :)

2016. máj. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
13%

aki azért becsüli meg jobban a kutyáját mert sok pénzt adott érte annak gratulálok!

egy olcsóbb kutyának ugyanolyan jelleme,immunrendszere szeretete van mint egy drágának!!!!!

2016. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!