Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy féregtelenítsem a macskái...

Hogy féregtelenítsem a macskáim ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja kaptak, 3 havonta kellene, de most láttam az egyik hátsójánál meg az ágyon rövid spagettiszerű, sárgás férgeket. Nagyon aggódok, mert már mondtam az orvosnak is, hogy nagyon sovány, pedig állandóan enne, de nem mondta, hogy ez is lehet, nyilván, sok minden lehet,nehéz megmondani. Félek, hogy nem elég a féreghajtó,ha már ilyen tünetei vannak. Ráadásul bent felmehetnek az ágyra is. Mivel tudnék fertőtleníteni, hogy ha kapnak féreghajtót holnap, később se fertőződjenek vissza?

2021. jan. 20. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el allatorvoshoz, makd megmondja.

Addig meg domestos, sanytol, floraszept, 100%os alkohol. Mert nem csak a macskak fertozodhetnek vissza, hanem bizony te es a csaladod is lehettek fergesek. Van fereghajto embereknek is, nem artana az se...

2021. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen állatorvoshoz kéne vinni első körben.
2021. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb vidd orvoshoz. Sajnos ez magától nem lesz jobb.
2021. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mikor megkapta a féreghajtót, már akkor is férges volt. Viszont mikor férges a macska, akkor többszörös is kell adni neki.
2021. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A háziorvosomat fel akarom hívni, hogy indokolt-e nekem is gyógyszert bevennem. Én is tartok tőle, hogy megfertőződtünk (szinte csoda lenne, ha nem).

Köszönöm az ötleteket. Az állatorvost is felhívom majd természetesen.

2021. jan. 20. 22:46
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha szádhoz nem nyúlsz mosatlan kézzel, akkor azért kisebb az esély a fertőzésre.
2021. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha az ágyon maszkalnak a macskák, akkor szerintem hiaba a kezmosas. Mindenkeppen beszelj a haziorvosoddal is, inkabb elozd meg a bajt, minthogy ne kezeld es sulyosabb legyen.
2021. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2021. jan. 21. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Beszélj újra a dokival. Többféle féreghajtó van, vannak szélesebb spektrumúak (többféle ellen hatásos), talán ilyet kellene kapniuk. Ha férges volt egy állat, 2 hét múlva meg kell ismételni az előző kezelést, ezután elég a 3 havonkénti megelőzés.

Az jó ötlet, ha beszélsz a háziorvossal, hogy nektek embereknek szükséges-e humán féreghajtó.

2021. jan. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
advocate cseppet ajánlom, legjobb.
2021. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!