Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám féregteleníteni...

Hogyan tudnám féregteleníteni a kb 4 hónapos kicicát? Egyáltalán menthető még? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Bocsanat hogy ekezet nelkul irok, de telefonon igy sokkal gyorsabb nekem.

Elore leszogezem, nem az en cicam, es nem azert mondom, hogy ne bantsanak a hozzaszolok, csak mert banto lenne szamomra mert en felelos cicatartonak erzem magam, van sajat cicam is akiknek mindent megadunk.


Baratomek szomszedjaban szulettek kiscicak meg szeptemberbe, es egy kiscica mar akkor a szerelmem lett. Bar tudtam hogy el nem hozhatom, otthol van ket cicank, csaladom sem orulne tobbnek, megis nagyon megszerettem.

Kb egy honapja hallottam hogy belferges a kiscica, ekkor a szomszed tudtada adtuk es elmeletileg kapott tablettat, de tekintve hogy a kiscica meg mindig az, nem lennek ebbe biztos. Volt rola szo hogy a kiscicat nekem adjak, es elvihetem, de igy amedig beteg az egeszseges cicaim melle nem szeretnem, inkabb miutan kigyogyitottam.

Multkor mikor simogattam, kiesett egy fereg, ami utanaolvasva galand fereg lesz, alakjat formajat es szinet megnezve. A kiscica amugy eszik, jo kervu, tunderi bujos, viszont a pocakja nagyon fel van puffadva, illetve hasmenese van hosszu ideje. Azt szeretnem megkerdezni, hogy hogy tudnam meggyogyitani? Allatorvoshoz nem szivesen vinnem igy hogy mase, es meg kerdeses az hogy az enyem lesz e, de meggyogyitani meg szeretnem mert latom, hogy nem jo ez neki, es sajnalom, de a gazdait ez nem erdekli. Olvastam, hogy allatorvos nelkul is siman ki lehet.

Illetve hogy mentheto e, meggyogyithato e teljesen mert volt aki azt mondta hogy azzal hogy igy kiesett elem a fereg, lehet meg se lehet mar gyogyitani, meg hogy mar van neki egy ideje, de nem tudom igazat mondott e.

Segitsegeteket szeretnem kerni, hogy ezt a kis tunderi cicust megmenthessem :)

Minden valaszt es tanacsot elore is koszonok!!



2020. dec. 25. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Vagy sikerul, vagy nem. Adj neki fereghajtot, de valoszinuleg nem csak ennyi lesz a problema a macskanal. Pici is, mar a hasa is megy hetek ota, fergek esnek ki belole...Gratulalok a szomszednak! :(((((( Mivel gondolom az anyukanak sincs nagyon oltasa se, macska aids es/vagy leukozis is garantalt. Termeszetesen a macska mentheto lenne meg normalis allatorvosi kezelessel.
2020. dec. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Ez csak állatorvos mentheti meg, mivel már valószínű súlyosan férges illetve egyéb betegségei is vannak.

Szerintem döntsd el, gondoljátok át 1-2 nap alatt, hogy tényleg szeretnétek és befogadjátok e, és vidd el orvoshoz.

Az is lehet 1 hét múlva meghal...

2020. dec. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha már fel van puffadva, akkor már nagy a baj. Szerintem vidd el orvoshoz, ha a tiéd lesz, ha nem. Nekem legalábbis nem engedné a lelkiismeretem, hogy végignézzem a halálát. Itt már te kevés vagy ide, állatorvosra van szüksége, ha egyáltalán menthető.
2020. dec. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Nemrég pusztult el a közelünkben egy kiscica, tüdőgyulladást kapott.

Mindig ápolgattam, de sajnos késő volt.. ne kövesd el azt a hibát amit én, vidd el a dokihoz.. neki még van remény, de az idő ketyeg

2020. dec. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Írtam privátot!
2020. dec. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Adj neki nagyon gyorsan féreghajtót! 10-14 naponta ismételd meg összesen 4-5 alkalommal! Bemehetsz orvoshoz cica nélkül is, kérjél 5 adagnyi féreghajtót és nyomasd neki! Külső paraziták ellen pedig spotont/cseppet kérj még, lehet a bolháktól is beteg vagy más élősködő! Ne nagyon tapogasd, de legalábbis alaposan moss kezet, mielőtt bármihez nyúlsz, mert a cicáidnak is átadhatod, sőt, parazitákat, férgeket te is elkaphatsz az állattól!

Valamint ami szintén fontos(de a parazitamentesítés a legfontosabb!!!), vegyél neki egy magas energiatartalmú kölyöktápot, hogy legyen ereje küzdeni, mert gondolom a drága "gazdák" valami moslékkal próbálják életben tartani azt a szerencsétlen, ártatlan kismacsekot!

Sok sikert, ha kigyógyul a parazitákból és erőre kap, akkor lehet vinni tesztelni, oltatni!

Tapasztalat, én is jártam hasonlóképp, 4 hetes kidobott kiscicát mentettem meg, ő is csupa bolha és féreg volt, meg csont sovány.

2020. dec. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Koszonom mindenkinek a hozzaszolasat! Csatolok egy kepet a kiscicarol, remelem megnyilik.

[link]

Rola lenne szo. Nem tunik betegnek, a kis fergessegen kivul, jokedvu, baratsagos, es igazabol lefogyva sincs. A bundajat megnezve nem talaltam benne bolhat, pedig a feherbe latszodna. A pocija fel van puffadva, de tenyleg nem viselkedik betegkent, igy azert remelem hogy az aids es leukozis nem jatszik :(

Egyebkent mellette meg negy cica van, csak ok mar nagyobbak, betegnek egyik sem beteg, az anyukaja kifejezetten szep, apolt,nemes cica, de a tobbi cica is nagyon szep es jo sulyba van, igy igazabol rosszul tartva nincsenek. Annyi, hogy kotelezo oltasokat biztos hogy nem kaptak, es ivartalanitva sincsenek. De nem tunnek betegnek :(

Most a gazdajaval beszeltunk, elmeletilet ki feregteleniti, de ha o nem teszi meg megteszem en, egyenlore meggyogyitom es utana valoszinu elviszem egy vervizsgalatra, mielott hazavinnem a cicaimhoz.

De azert megnyugodnek ha kep alapjan ti is azt mondanatok vagy ugy gondolnatok hogy egy beteg cicus nem igy nez ki :( szivem szakadna meg erte.

2020. dec. 26. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Istenem, vörös!! 😻😻😻😻😻 #6-os vagyok, az én mentettkém is vörös, most annyira összeszorult a szívem, kérlek, mentsd meg, vidd haza, mielőtt a hidegben még macskanáthás is lesz! Egyenlőre tényleg egészségesnek tűnik, gyönyörű kis ciculi!

Lehet, hogy nem látsz benne bolhát, de azért legalább 1x nem ártana meg neki egy spoton. Ha bent lesz tartva, akkor soha többet nem is kell, de 1x a biztonság kedvéért, meg más, apró parazitája is lehet, amire a spoton használ! Viszont én nem bíznék egy ilyen gazdába, hogy megcsinálja, a helyedben hazavinném és különraknám a féregtelenítő program idejére a többi macskusztól!

2020. dec. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Állatorvoshoz vidd, és ő megmondja mit lehet tenni. Ha hazaviszed, kicsit karanténozni kell de utána találkozhat a többi cicáddal.
2020. dec. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!