Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hányja ki macskám a...

Miért hányja ki macskám a nyers húst?

Figyelt kérdés
Befal belőle, azután 2 perc múlva ott látom a padlón kihányva. A többi macskám nem hányja ki a nyers húst.

2021. jan. 22. 12:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
16%
És akkor mi van ha erőszakos?
2021. jan. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Salamon Bálint ***** válasza:
76%

Ha meg kicsi a cica, akkor a gyomorsava nem kepes a csontot elbontani. Ez sulyos gyomorelzarodashoz vezet ami eletveszelyes allapot.

Nagy cicanal ez mar kevesbe problema, de ott is elofordulhat.

Nalunk is elofordult, eroszakos cica, habzsolva eszik es ellopott egy csirkecombot. A csontszilankok megakadtak a gyomraban es muteni kellett. 100e csak a mutet.

2021. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
#7: Miért, a természetben megfőzi nekik valaki?
2021. jan. 22. 19:18
 14/21 A kérdező kommentje:
#11: Van macskád?
2021. jan. 22. 19:20
 15/21 anonim ***** válasza:
68%
#14 van, és ha valamit nem szabad akkor a feje tetejére is állhat. Nem sok ilyen van, de abban nem engedek.
2021. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#12: Én csontos húst még nem adtam neki. Másik macskám néha eszik a klopfolt csirkenyakból, amit kóbormacskáknak szoktam készíteni. Azok eszik rendesen, csak úgy ropog.

Ez a macskám egyszer lenyelt - gondolom játék közben - egy gumifigurát, eredmény bélelzáródás, műtét, szintén 100e, de ebből 30e téves diagnózisért, mert ahova először vittem, nem hitték el, hogy bélelzáródása van és valami májelégtelenségre kezdték "kezelni".

2021. jan. 22. 19:33
 17/21 A kérdező kommentje:
#15: és ha neki áll kaparni a fotel kárpitját vagy le-fel járkál szüntelen, mit csinálsz? Vered vagy ordítassz vele? Én lakásban tartom, nem tudom kizárni.
2021. jan. 22. 19:35
 18/21 anonim ***** válasza:
27%
Rászólok párszor, emelkedő hangerővel, aztán rácsapok a fenekére egy kicsit, de kiskorában megtanult mindent, szóval már abból is tudja, hogy valamit nem kellene, ha hangosabban rászólok. Ha állatorvoshoz kell vinni akkor nem fogod berakni pl a hordozóba, mert nem szereti?
2021. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Lehet érzékenyebb. Fertőzés veszélye is lehet. Próbáld pici adagokban,ha akkor is kihányja, ne adj neki többet. Ha nem,akkor csak a habzsolás a gond.
2021. jan. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
#18: Macskát nem ütünk meg, mert állítólag azt sosem bocsájtja meg. Nem kutya. Már vittem állatorvoshoz nem egyszer, de az kényszerhelyzet a számára. Másik macskámnak régebben leordítottam a fejét és végigkergettem a lakáson, felmenekült a szekrény tetejére, és nyalta a száját, ami az erős stressz jele náluk. Ma már nem csinálok ilyet, mert egyrészt megsajnáltam, másrészt úgysem változik meg, a macska nem fog vezényszóra megváltozni. Már több mint 10 éves, és ha megkapja a kaját, amit akar, akkor lenyugszik. A kérdés nem erről szól, de van egy probléma, hogy a társállatok az ember mellett bizonyos neurotikus vonásokat fejlesztenek ki, mert nem a természetben élnek, a természetük szerint. Ezért viselkedhetnek követelőzően is. Életkoruk előrehaladtával ez változhat a jó irányba.
2021. jan. 24. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!