Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fiúcicát vagy lánycicát...

Fiúcicát vagy lánycicát érdemesebb beszerezni?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam ezen, és úgy voltam vele, ha egy cica életét jobbá tehetném, befogadnék egyet a menhelyről (nem az a lényeg hogy fajtiszta legyen, hanem hogy megmentsem abból a közegből)

Ez volna a fő szempont, hogy szerintetek fiúcicát vagy lánycicát érdemesebb?

(egyelőre 1 macskára van kapacitásom, majd talán később másikra is lesz)

Annyit tudok hogy a kanik sokszor csavargósak és spriccelnek, a lánycicák dorombosabbak, bújósabbak, de ha kijárhatnak akkor célszerű ivartalaníttatni


Tehát melyikkel járnék jobban? Időm és pénzem lenne rá, és örömmel venném akkor is ha sokatnyávogós cica és akkor is ha kevesetnyávogós cica lenne, szóval ez nem szempont



2021. jan. 25. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha menteni szeretnél cicát, és azt akarod, hogy biztonságban legyen, akkor ne engedd ki. Odakinn megannyi veszély leselkedik rá, és nem igaz, hogy a macska boldogtalan bezárva és csak akkor élhet teljes életet ha kiengeded... :(

Nekünk volt kandúr is meg lány cica is, a kandúr miután ivartalanítva lett nem jelölgetett (előtte előfordult, hogy megjelölte magának a szőnyeget vagy a szék lábát), mindkét nem ugyanúgy tud szeretni, ez cica függő :)

2021. jan. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Mentett cicák vagy alapból ivartalanítva vannak, vagy neked kell megtenned.

Azzal nem mentesz meg senkit, ha gyártják tovább a kóbor kiscicákat...


Egyébként nálunk pont a kandúrcica a bújósabb. Ha mindegy a neme, akkor ne ez legyen a szempont, keress olyan cicát, aki tetszik, akit ha meglátogatsz, utána is tetszik. Akinek passzol hozzád a személyisége.


És ha meg akarod menteni, csak benti cica legyen!

2021. jan. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Egyet-egyet,hogy legyen társaságuk a saját fajtájukból is,az sosem árt,na persze ha párzanak az nem a legjobb,de mint írtad hogy ivartalanítod a nőstényt,így ez a probléma is megoldva.
2021. jan. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy a menhely valószínűleg nem ad ki kijárós, csavargós tartásra macskát. Elütheti az autó, lemérgezhetik a szomszédok, sőt van olyan pszichopata, aki szórakozásból lövöldözi őket légpuskával.

Magyarul minimum az udvaron kell tartanod, de azon se csodálkozz, ha csak benti tartásra adnak.


Mindkét nemet érdemes ivartalanítani, mert több betegség megelőzhető vele, és a várható élettartama is évekkel növekszik. Ezen kívül a cica is nyugodtabb lesz. Ha a kandúr fiatalon lett ivartalanítva, akkor nem is jelöl (idősebb korban a berögződött szokást nehezebb, sőt lehet hogy lehetetlen kinevelni). Alapesetben, ha elég idős a cica, akkor a menhelyen már ivartalanítják, ha kiscicát fogadsz örökbe, akkor ez a te feladatod, amit ivartalanítási kötelezettséggel szoktak megoldani.


Szóval szerintem ne a nemet, hanem a személyiséget nézd. Minden cica egyedi, egy ivartalanított cicánál lehet, hogy nem a neme az elsődleges.

2021. jan. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkettő van. Mindkettő ivartalan és a házban vannak. Semmi különbség nincs köztük. A kandúr nálam sosem jelölt, mert amint lehetett vittem ivartalanítani.


Nálam a kandúr bújósabb, de macskája válogatja.

2021. jan. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Most őszintén kérdezem azoktól akik ezen a fórumon írnak ebben a témában: ti tényleg nem engeditek ki a házból a macskátokat, vagy ha igen, akkor van egy átmászhatatlan, izolált, macskabiztos kerítésetek az udvaron hogy semmiképp ne tudjon kiszökni? 😀 Én ilyen embert még nem nagyon láttam, úgyhogy csak érdeklődésből..
2021. jan. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem járhatnak ki akkor is célszerű ivartalanítani.
2021. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
6! Mi egy kétszintes családi házban lakunk, ahol bőven van hely a mászókának és a kaparófának, plusz a macskáknak is. Nem, nem engedem ki őket, mert száguldoznak az autók, sok a kutya, az egérméreg meg a hülye szomszéd. Az előző macskánk is 18 éves volt ellenben a szomszédéval, akit 1 évesen palacsintára vasaltak az utcánkban.
2021. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Tapasztalatom alapján nem határozza meg a neme a személyiségét. Úgy tudom csak ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettséggel lehet őket örökbefogadni. Ezen kívül általában csak benti tartásra.:) Ami hasznos is! Azon kívül,hogy a cicának bármikor baja eshet ő maga is kárt tehet a természetben.
2021. jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

6, nem csak kerítés létezik (bár az is jó, de nehezebb megvalósítani), hanem macskahálós cicakifutó is. Könnyebb megvalósítani és a cicának is biztonságosabb.

És nem, tényleg nem mehetnek ki. Mentett macskáim vannak, szerződésben is vállaltam ezt. Nem azért mentettem meg őket, hogy aztán elcsapja őket egy autó vagy elkapja egy kutya.

És az én ismerősi körömben mindenki így gondolkodik, úgyhogy pusztán attól, hogy te még nem láttál normális macskatartást, nem jelenti, hogy nem is létezik. :)

2021. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!