Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr macskámhoz ha befogadné...

Kandúr macskámhoz ha befogadnék még egy lányt? Többi lent. 24/L

Figyelt kérdés

Először is, bérházban lakok.

Szóval. Februárban lesz 3 hónapja, hogy befogadtam egy kandúr fekete macskát (most lehet olyan 8 hónapos). Játékos, dorombolós, tapizós, néha harapgál, de vannak nyugis pillanatai is, fújni sose fúj. Tavaly nyár eleje óta pedig odaszokott a garázsunkhoz egy tarka kislány cica, akit rendszeresen etetek. Ő kb 10 hónapos lehet most. Amint meglát, bújik a lábamba (egy tapottat se tudok tőle menni), dorombol hangosan, tapizik, tele van szeretettel. Tavaly szült egyszer, mert rendszeresen vele van egy kandúr (aki már elég idős) és teherbe ejtette. Viszont a kiscicája eltűnt (szerintem felvitte magához az egyik szomszéd).

Na most. Szegény eléggê beteg, folyik az orra, köhög, ivartalanítani is szeretném, meg felhozni az enyémhez. Mi a véleményetek erről? Mindenképp akarom ivartalanítani, de utána rossz lesz neki, nem lehet egyedül hagyni azt olvastam, felhozni meg félek a kandúrom miatt, nem-e fújna rá. Nem akarom, hogy verekedjenek. Vagy megszeretné? Mindig szagolgatja cipőmet meg a nadrágomat, amihez hozzá dörgölőzik a lányka. Úgy látom, hogy ivarérett is a kandúrom. Szerintetek? Fel merjem hozni? Szeretném, ha meggyógyulna szegény csajszi.



2021. febr. 1. 18:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Vidd fel :-) A kandúr fog rá fújni, ezen túl kell esni. Aztán orvos, mindkettővel. Ivartalanítás, a lánycicának előbb gyógyítás.
2021. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Fel, de az ivartalanítás legyen szem előtt. Mondjuk szerintem megszokhatják hamar egymást.
2021. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás mind a kettőnek. Nyugodtan vidd fel, hamar meg fogják szokni egymást.

Első két nap mikor hazahoztam egy kiscicát a két ivartalan cicám mellé fújtak , de a harmadik nap már együtt aludtak.


Ivartalanítás után is egyedül lehet hagyni. Az en kislányom nem bírt magával mint ha meg se műtötték volna ugrálni akart mindenre ...fel is szakadt a sebe..úgyhogy kérjetek gallert és akkor nem fordul elő ez veletek.

2021. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én kandúrkám anyáskodott mindegyik cicán, akiket felhoztam.

Az elsőnél 13 hónapos volt, a picike másfél hónapos.

A másodiknál 2 éves, az új cica másfél éves.

A harmadiknál 8 éves volt, az új cica 3 éves körüli.

Mivel az első cicám, az első kandúr egy örök gyerek jellemű és ő tanította a többi új cicát is mind, így az utánuk következőket már a többi is elfogadta egyből, mert ezt tanulták a királyfitól.

Most 11 éves, még mindig napi több órát rohangál, most már a nagy házban. Az első éveiben egy kisebb lakásban laktunk, közben gyarapodtunk, szüleim nem tűrték a sok cicát, így elköltöztünk 😀

2021. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :D Az utóbbi nagyon aranyos volt :D
2021. febr. 1. 21:11
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az isten áldjon meg,bár több ember lenne ilyen.Jó olvasni hogy a lánycicának is lesz gazdija,méghozzá a legjobb gazdija a világon.Leld örömed a cicáidban nagyon sokáig.
2021. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hát, szeretnék a gazdija lenni, csak nevelőapámon, meg bátyámon függ, hogy engedik-e. Ezt a kandúrt se akarták engedni, de anyum rábeszélte őket. Viszont azt mondták a lányt már biztos, hogy nem hozhatom fel, elég egy is :( de én kitartok, nem akarom, hogy elpusztuljon szegény kint a hidegben. Így is tiszta beteg :( megaztán, olyan lelkes mindig mikor meglát. Nagyon megszerettem
2021. febr. 1. 21:48
 8/20 A kérdező kommentje:
Szóval elakarom vinni orvoshoz is, hogy rendbe jöjjön. Kérlek szurkoljatok nekem
2021. febr. 1. 21:50
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szurkolunk, ha nem jön össze, akkor amennyiben megteheted költözz el Te is, mint az egyik válaszoló és fogadj be még 3-at :DD
2021. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha ennyire beteg, én először a dokival beszélnék, hogy elkaphatja-e a kandúr. Ha igen, külön szobában tartanám a gyógyulásig, utána kezdeném osszeszoktatni és ivartalanítani őket.
2021. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!