Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr macskámhoz ha befogadné...

Kandúr macskámhoz ha befogadnék még egy lányt? Többi lent. 24/L

Figyelt kérdés

Először is, bérházban lakok.

Szóval. Februárban lesz 3 hónapja, hogy befogadtam egy kandúr fekete macskát (most lehet olyan 8 hónapos). Játékos, dorombolós, tapizós, néha harapgál, de vannak nyugis pillanatai is, fújni sose fúj. Tavaly nyár eleje óta pedig odaszokott a garázsunkhoz egy tarka kislány cica, akit rendszeresen etetek. Ő kb 10 hónapos lehet most. Amint meglát, bújik a lábamba (egy tapottat se tudok tőle menni), dorombol hangosan, tapizik, tele van szeretettel. Tavaly szült egyszer, mert rendszeresen vele van egy kandúr (aki már elég idős) és teherbe ejtette. Viszont a kiscicája eltűnt (szerintem felvitte magához az egyik szomszéd).

Na most. Szegény eléggê beteg, folyik az orra, köhög, ivartalanítani is szeretném, meg felhozni az enyémhez. Mi a véleményetek erről? Mindenképp akarom ivartalanítani, de utána rossz lesz neki, nem lehet egyedül hagyni azt olvastam, felhozni meg félek a kandúrom miatt, nem-e fújna rá. Nem akarom, hogy verekedjenek. Vagy megszeretné? Mindig szagolgatja cipőmet meg a nadrágomat, amihez hozzá dörgölőzik a lányka. Úgy látom, hogy ivarérett is a kandúrom. Szerintetek? Fel merjem hozni? Szeretném, ha meggyógyulna szegény csajszi.



2021. febr. 1. 18:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem lesz féltékeny a kandúrom, nem fogja azt hinni, hogy őt már nem szeretem? Valamint a lány nem fogja úgy érezni, hogy elvettem a "szabadságát"?
2021. febr. 2. 08:19
 12/20 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás mind a kettőnek, viszont a legfontosabb hogy mindkettőnek legyen negatív felv/fiv tesztje mert ha valamelyik beteg ott már bajok lesznek, ha mindkettő negatív, a csajszinak el is lehet kezdeni az oltásait (a tiédnek gondolom már vannak) plusz ha ivartalanok akkor szerintem meg lehet próbálni az összeszoktatást.
2021. febr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Milyen teszt? :O
2021. febr. 2. 13:11
 14/20 anonim ***** válasza:
FeLV, FIV minimum. Macska AIDS és leukozis.
2021. febr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem rémlik, hogy az orvos adott volna ilyen oltásokat a macskámnak
2021. febr. 2. 15:00
 16/20 anonim ***** válasza:
Erre nincs oltás, erre teszt van. Ezek halálos, fertőző betegségek. Ha felviszed a kislányt, és véletlenül pozitív, a kandúrod is el fogja kapni, és 90%, hogy ez miatt hamarabb fog meghalni mindkettő cica.
2021. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
A kandúromnál nem csináltak ilyen tesztet. Mégcsak nem is említette az orvos. Kérdezzek majd rá?
2021. febr. 2. 22:39
 18/20 anonim ***** válasza:
Egy macskánál annyira nem fontos, mivel nem tudja terjeszteni. Persze jó lenne tudni, hogy pozitív vagy negatív, de nem nagyon szoktak addig vele foglalkozni, amíg tuneteket nem produkál. Ha új cica jön, akkor fontosabb, tekintve, hogy elkaphatja a másik, feltehetően egészséges macska is. Rákérdezhetsz, mert igazából hiába negatív a lány, ha tegyük fel a kandúr pozitív.
2021. febr. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem először is kúráld ki a lánycicát, aztán ivartalanítsd őket. Ez így a legbiztonságosabb. Nyilván először féltékenykedni fog a már korábban ott élő cica, de ha látni fogja, hogy ugyanúgy törődsz vele is, hozzá fog szokni a másik macska jelenlétéhez. Kb. egy idősek, együtt nőhetnek fel, szerintem nem lesz baj.
2021. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Holnap munka után viszem orvoshoz a lányt
2021. febr. 3. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!