Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macska szökési kísérlet...

Benti macska szökési kísérlet elleni védelem?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves ivartalanitott kandúr cicánk.Eddig panelban laktunk ahol szunyoghálós ablakon nézelődött.Az ajtó nyitáskor sem akart kisprintelni.

Most 2 hete családi házba költöztünk.Az ablakokat szépen lassan beszúnyoghálózzuk,de nem az a probléma.Hanem az ajtókon állandóan kimenne.Nehéz igy közlekedni.Nagy pakolásban vagyunk.A házzal egyben van egy pajta,oda egy fém ajtón kell kimenni,ahol van 2 lépcsőfok is.Ha nyitjuk az ajtót a házba menet egyáltalán nem tudok oda nézni h ott van e v sem mert szük helyen van.Tegnap is kislisszant az ajto alatt mert lépcso van és mélyül.Próbálom hessegetni talán megtanulja idővel h tiltott terület az az ajtó,a panelban sikerült.

Van valami ötletetek?az ajtón szökés ellen?

gondoltam teszek oda babarácsot amit lépcsőkhöz szoktak tenni,de lehet azon is átugrik h v átbújik.

Van valami ötletetek hogyan oldjuk meg?

Most még keveset is járunk ki de ha jon a joido lesz munka a kertben is szoval sűrű jövés menés lesz de bezárni se akarom órákra valahova.

Ut mellett lakunk nem szivesen engedem ki.A hám sem vált be már próbáltam de ráadni sem lehet mert üvölt harap közben.

Csak az ajtók okoznak fejtörést.

A babakorlát szerintetek beválna?


2021. febr. 17. 07:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

A babakorlát biztosan nem válik be, mert a macskák képesek cseppfolyóssá is válni, ha valahol ki akarnak menni.


Én úgy oldottam ezt meg, hogy az előszobába raktam egy automata illatosítót, ami tízpercenként fúj egyet. Plusz az előszobában szoktam karmot vágni nekik. Néha kaptak egy kis vizes permetet is amikor az ajtóhoz mentek. Messzire elkerülik az előszobát. Ha nyílik a bejárati ajtó, inkább bemennek a nappaliba, eszük ágában sincs kimenni.

2021. febr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Szúnyoghálós ajtó duplanyitással? Úgy esetleg jobban meglátod, ha sorban áll.


Ha anyagilag belefér, és olyan az ajtó előtti rész kialakítása, én csinálnék oda egy macskahálós "zsilipet", amolyan minikifutót plusz egy ajtóval.

Így ha ki is szökik a bejárati ajtón, akkor csak a macskahálós teraszra jut, vissza lehet zavarni, és miután bent van a csukott ajtó mögött, akkor kinyitni a kifutó ajtaját. Befelé ugyanígy zsiliprendszerben haladsz.


Persze ez körülményes megoldás, és nem is biztos, hogy olyan a bejárat kialakítása, hogy elfér.


Babarácsot is max úgy lehet, ha bevonod macskahálóval. Felette még akkor is átugorhat, ha nagyon akar, de egy próbát megérhet.

2021. febr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

Akkor ez azt bizonyítja, hogy a lakásba kényszeríteni az állatot állatkínzás, nem?

Ha pedig már családi házban laktok, akkor ki lehetne rakni a kertbe, mert vannak macskabiztos kerítésmegoldások. Akkor aztán boldog lenne.

Vagy az drága? Annyit nem ér Cirmi?

2021. febr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
3.itt már mindent állatkínzásnak vesztek?
2021. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

A macska szenved, nem? Ki akar menni, ti meg mindenféle megoldásokkal bekényszerítitek a lakásba, megcsonkítjátok, hogy ne legyen problémás (karomvágás). Az automata illatosító se jobb, mert csak a félelem miatt nem megy az állat oda. Itt a lehetőség kiengedni a macskát, csak zsebbe kell nyúlni. A macska elvileg családtag, nem?

Ideje úgy is kezelni.

2021. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#3 #5

Mennyibe kerül egy macskabiztos kerítés?

2021. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Lehet mozgásérzékelős levegőfújós megoldás, hogy ne akarjon oda menni (1x egy videóban láttam, hogy egy tiltott szobából így tanították meg a macskát, hogy ne akarjon bemenni).

Mi 4 éve költöztünk fel a földszintről, ahol kijárós volt. Nem szerettük, folyamatosan hozta haza a kullancsokat, illetve volt párszor, hogy véresen jött haza. Meglehetősen örülünk annak, hogy már nem kijárós. Nézelődik kifele, meg az erkélyről is sokszor felugrik/felugrana a tetőre, de nyilván nem engedjük.

Mi a megoldás arra, hogy ne szökjön el/ki? Igazából, ha hozzánk jönnek szerelni, ahol az ajtó mindig nyitva van, úgy bezárjuk egy szobába arra az időre. Ritkán van ilyen, de el van, alszik, vagy nézelődik az ablakon. Vagy a padlásra zárjuk be, ahol alapból alszik éjszaka (nagy a padlás, tehát ne a kicsi-koszosra gondoljatok).

Ha nem lenne előszobánk, fogalmam sincs milyen megoldással oldanánk meg, hogy ne szökjön el. Bocs, ez nem segítség volt, de legalább nem lennél egyedül :D Esetleg szúnyogháló az ajtóhoz még pluszban, és akkor nehezebben tud kimenni, és legalább nyitva lehet az ajtó, de arra figyeljetek, hogy ha elhúzós, vagy sima mágneses, akkor megoldja, hogy kimenjen, tehát mindenképpen valami záras megoldás javasolt.

2021. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen csalàdtag! 4 évig kijàros macska volt soroljam???

Egyszer gyomortükrözèst vègeztek mert oklendezett kiderült valamit megevett amit nem kellett volna

3 szor voltunk röntgenen mert sántitva jött haza!Szerencsére törés nem volt!

1szer összeverekedett egy macskàval aki belekapott a szemébe ès majdnem elvesztette a látását? közel 200 ezer forint volt h megmentsèk a szemét?!!

Nem mellesleg állandóan bàntotta a többi macska???

Ebböl volt elèg,nem fogok állandóan rettegni mikor jön haza vagy hogy jön haza!

Bennt biztonságban van,ott is boldog,foglalkozunk vele

2021. febr. 17. 09:52
 9/15 anonim ***** válasza:

Amennyiért megépíttetitek a telekhez illően.

Nálunk majdnem 660e volt munkadíjjal saroktelken 7 éve.

Ez a drágább, nem szögesdrótos kivitel, macska se be se ki.

Településképi engedélyt is kellett rá kérni az önkormányzattól, mert eltért a magassága, ez 3 méteres trapézlemez, beton alappal. Nagyot ugranak ám a macskák, kell ez a magasság. Hibátlan. Kimenni a garázson keresztül lehet, szóval el van reteszelve a bejárat az utcától, nem tud hirtelen kiugrani a cica a főkapun.

Így 1260 m2-es területen rohangálhat kedvére, van játszóterülete, macskaháza (sose megy bele) és nagy homokozója is, a macskaajtón meg bármikor bejön, ha úgy gondolja vagy rossz az idő.

Azért csináltuk meg, mert már akkor megmondtam a páromnak, hogy csak úgy vagyok hajlandó macskát tartani, ha nagy kinti tere is van, de nem kell mindig attól félni, hogy elüti egy autó vagy fertőzést kap más macskáktól.

Szerintem nagyon megéri.

2021. febr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen egyetértek, macska tulajdonosként sokkal nyugodtabb az élet, ha benti a macska, és nem kijárós. "Ellenőrzött" ételeket eszik, nem bántják más állatok (szomszéd kutya, random másik macska, stb), és még az autóknak sincs kitéve.
2021. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!