Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macska szökési kísérlet...

Benti macska szökési kísérlet elleni védelem?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves ivartalanitott kandúr cicánk.Eddig panelban laktunk ahol szunyoghálós ablakon nézelődött.Az ajtó nyitáskor sem akart kisprintelni.

Most 2 hete családi házba költöztünk.Az ablakokat szépen lassan beszúnyoghálózzuk,de nem az a probléma.Hanem az ajtókon állandóan kimenne.Nehéz igy közlekedni.Nagy pakolásban vagyunk.A házzal egyben van egy pajta,oda egy fém ajtón kell kimenni,ahol van 2 lépcsőfok is.Ha nyitjuk az ajtót a házba menet egyáltalán nem tudok oda nézni h ott van e v sem mert szük helyen van.Tegnap is kislisszant az ajto alatt mert lépcso van és mélyül.Próbálom hessegetni talán megtanulja idővel h tiltott terület az az ajtó,a panelban sikerült.

Van valami ötletetek?az ajtón szökés ellen?

gondoltam teszek oda babarácsot amit lépcsőkhöz szoktak tenni,de lehet azon is átugrik h v átbújik.

Van valami ötletetek hogyan oldjuk meg?

Most még keveset is járunk ki de ha jon a joido lesz munka a kertben is szoval sűrű jövés menés lesz de bezárni se akarom órákra valahova.

Ut mellett lakunk nem szivesen engedem ki.A hám sem vált be már próbáltam de ráadni sem lehet mert üvölt harap közben.

Csak az ajtók okoznak fejtörést.

A babakorlát szerintetek beválna?


2021. febr. 17. 07:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#9

Elárulod, hogy kikkel csináltattad? (Akár privátban is.)


Nekem nagy álmom a macskakerítés, szerencsére ennél a telek jóval kisebb. Településképi engedély sem kell talán, mert utcáról nem is volna látható a módosítás.

2021. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A szunyoghálós ajtó nagyon jó ötlet ezt mindenképp beiktatjuk.

Meg a vizspriccelést hogy tudja hol a határ.

Keritésünk még nincs,1300négyzetméter a telek.Végében gyümölcsfàk,kiskertet szeretnénk.A hàzfaltol egy 2-300 négyzetméteres terület bekeritése tervben van,de h mikor jutunk el odaàig nem tudom.

De addigis nyugodtabb vagyok ha nem olàlkodik az ajtòban.

A hàmot azért pròbálgatni fogom bàr félek ha rájön mi van kinnt mégjobban izgatni fogja és annàl jobban menni akar.

Még ki kell forrnia a dolgoknak,mi sem tudjuk még mi hogy legyen.

2021. febr. 17. 10:32
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

#12

Kérdező, én pórázon szoktam kihordani, amíg nem építjük fel a macskakerítést.


Nem szereti különösebben, de megszokta. A színháznak nem kell bedőlni: amikor ráadom, úgy kúszik benne, mint egy félig bénult szamár, de amint vadászni kezd, mintha rajta sem volna a hám.


A végét el is szoktam engedni, mert ha átmászni szeretne, vagy bemenni a susnyásba, ahonnan lehetetlen kiszedni, meg tudom akadályozni, egyébként meg menjen a kertben, amerre csak akar.


Viszont ami gond, hogy így mindig kint kell vele lenni, plusz szegényt a hám akadályozza a mozgásban. Remélem, hogy idén nyár végére már megvalósulhat a kerítés egy macskaajtóval, de jövő nyárra egész biztosan.

2021. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Jujj szinház az van a hàmmal.

elsö alkalommal egész jòl türte,a lépcsöhàzban sétàlgattam akkor vele kezdésnek.

Màsodjára màr olyan hisztit levágott hogy attol féltünk valamelyik panelszomszéd kihivja a rendöröket,hogy bántjul a macskát.

3.alkalom ugyanigy volt szoval akkor feladtam.

De itt még megpròbálom mert nincsenek falszomszédok😀😂

2021. febr. 17. 10:43
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha a cicabiztos kerítés nem opció a telek mérete, kerítés hiánya miatt, cicakifutóban lehet még gondolkodni.


Ha van kreatív férfi a háznál, akkor maradék faanyagból házilag is meg lehet oldani a berendezését. :)

2021. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!