Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Próbálta már bárki a macskagyö...

Próbálta már bárki a macskagyökeret cicáknál? Hogyan hat?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek 3 macskája van, ő azt mondta, hogy amikor összebalhéznak a macsekok, akkor lefőz egy adag macskagyökeret és amikor kihül, akkor beviszi hozzájuk. Ettől teljesen elvesztik az agyuk és mintha drogosok lennének hemperegni kezdenek és letompulnak.

Máshol viszont azt olvastam, hogy a macskagyökér használata veszélyes, mert nem nyugtatja a cicát, hanem éppenhogy felizgatja.

Mi az igazság? Aki használt már ilyet, mi a tapasztalata?


2010. aug. 17. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer egy macskagyökér tablettát tettem le a herélt kandúrom elé. Szerelmes volt belé. Bújt hozzá, nyalogatta, dörgölőzött, hangosan dorombolt és nagyon nyáladzott. Más nem történt.
2010. aug. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Blöki cicánk kapott tőlünk egy egész tasak macskagyökeret. Imádja. Eleinte szinte magánkívüli izgalomba jött tőle. Tépte, cipálta, rágcsálta. Mivel látta, hogy nem hagyjuk, hogy hurcolja jobbra/balra, se azt, hogy megegye, egyszerűen befeküdt abba a dobozba, ahol a macskagyökeret tartjuk. Most az a fekhelye.


Azóta viszont, hogy mellette alszik, egyáltalán nincs rá izgató hatással. Sőt. Inkább azt mondanám, hogy inkább nyugtatja. Ugyanúgy, mint az embert.

2010. aug. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként én ittam macskagyökérteát citromfű teával keverve,mikor alvásproblémáim voltak és bevállt!!:)
2010. aug. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hát...az én cicám meghallja,hogy nyitom a macskamentás kis dobozkát,már jön és nyávog,utána pedig inkább felpörgeti,mint nyugtatja....nagyon elkezd forgolódni,rohangálni,szétcinácl egy-két kisegeret...szóval totál felpörgeti:)
2010. aug. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én csak a macskamentát ismerem, attól a cicám bepörög, imádja az illatát.
2010. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

a macskamenta nem a macskagyökér.

ugye?

2010. szept. 3. 20:00
 7/8 anonim ***** válasza:
A macskamenta az, amitől a macskák beállnak. A macskagyökér az, amit a nyugiteába tesznek.
2010. nov. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pontosítanám az előttem szólót:


"Macskagyökér az, amit a nyugiteába tesznek, és amitől a macskák beállnak"

2010. nov. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!