Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskabútornak milyen hibái...

Macskabútornak milyen hibái lesznek az évek során?

Figyelt kérdés
Most vettem az Aldiban macskabútort. A felső kör alakú peremes elem meg van törve. Gondolom megnyomta az egyik oszlop. Naivan azt hittem fából készült, de inkább farostlemez lehet. Sima használat alatt szokták ezek a bútorok sérülni? Ha ugrál rajta a macska (nekünk még nincsen), esetleg jobban eltörhet, sérülhet a cicu?
2021. febr. 23. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy erővel ugrál rá, "rossz helyre" akkor eldőlhet az egész.

Az első bútorunk egy 3 oszlopos magas bútor volt, ezt többször eldöltötte a cica. A falhoz rögzítettük végül.


Ha van rajta oldalt szütyő, ilyen kör alakú nyugágy szerű rész (nem tudom mi a rendes neve), az elhajolhat.

A miénken is elhajlott, pedig nem egy súlyos cica (3.7kg).


Na meg a csikarások, szaggatások...nem valami jó anyaggal vannak bevonva az olcsóbb kategóriások.


Ha eleve meg volt törve miért nem viszed vissza kicseréltetni?

2021. febr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én egy ilyen tornyot vettem neki, aminek az alsó részébe bebújhat, a felső meg lapos elem és egy alvó hely.


Szerintem 4 éve van meg, a középső tartó rúd kitört a helyéről, ezt visszaügyeskedtük másképp, a rúdon lévő szálakat meg letépte a cica, ahogy karmolta. Elég viharverten néz már ki, de a macska szereti és nincs szívem elvenni tőle. Amúgy más baja nincs. Szóval pl a plüss bevonat nem jött le róla.

2021. febr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Évek? Nálunk 1 macska használja a kaparófát és már 2 hónap után kikezdte. Most fogok neki újat venni, mert teljesen szétkapta már. A torony tetején van egy fekvőhely, az teljesen tönkrement, ki van lazulva, szét van karmolva, meg sem lehet húzni már a csavart. Pedig jó drága, masszív anyagból kértem. Szerintem ezeket nem macskákra tervezik.
2021. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tervezem, hogy visszaviszem, csak nem tudom, lesz-e még, vasárnaptól kapható.
2021. febr. 23. 09:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Évek? Bár tartana addig. 1 év és szétszedik, 2 macskánk van, nonstop a bútoron vannak, ami nem baj, sőt, csak így hamarabb tönremegy. Most gondolkodunk azon h csinálunk mi egyet, és megpróbáljuk tartósra, mert így minden évben újat veszünk. Nekünk plafonig érő van, és falhoz van rögzítve, elég nehezek a macskák szóval muszáj volt.
2021. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk kettő cicánk volt, az első egy évben volt egy kisebb kaparófa, azt szétszedték mert állandóan azon játszottak, ugráltak.

De sosem tört le, csak szét kaparták.

Olyan másfél évesek lehettek mikor kaptak egy nagy kaparófát, most 5 évesek és még mindig egész jó állapotban van.

Igaz, kibiztosítottuk a falhoz mivel 2 nagy cica (8kg) mászkál rajta.

Igaz mostmár nem ugrálnak rajta, csak mászkálnak és fekszenek, kaparni se kaparják (3 havonta vágassuk a körmüket) csak nyújtózkodnak rajta.

2021. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!