Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák is süketülnek idővel?

A macskák is süketülnek idővel?

Figyelt kérdés
2021. márc. 4. 15:41
1 2
 1/16 alletta ***** válasza:
100%
nem törvényszerű, de lehetséges. ahogy öregszik a teste is vele öregszik.
2021. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, foleg idosebb korban, de ez se torvenyszeru.
2021. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Van amelyik már alapból az. Kivéve, amikor bontódik a whiskas...
2021. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Általában igen.


Egyszer találkoztam egy ~18 éves macskával. Nem hallott semmit, a látása is gyenge volt már, de amint hozzáért valaki, jóóóó hangosan dorombolt ♥

2021. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
:(
2021. márc. 4. 15:57
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, gondolom nem arulok el nagy titkot azzal, hogy a legtobb embernek is oregsegere elromlik a latasa es hallasa valamennyire :)

Szoval ez ilyen. De azert erdemes kivizsgaltatni, nem valami betegseg kovetkezteben romlik-e epp a hallasa, mert az is lehetseges.

2021. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az enyém már 12 éves de mindene ép. Csak úgy eszembe jutott, mert süket kutyát már lttam nem is egyet, de siket macskát még sosem.
2021. márc. 4. 16:07
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Genetikai oka is lehet, pl a hófehér macskák nagyon sokszor alapból süketek.
2021. márc. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez a korral jár. De az is igaz, hogy sokuknak nagyon szelektív hallása van egész életében :)
2021. márc. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul, de nem feltétlenül. Idősen érdemes időről időre elvinni állatorvoshoz akkor is, ha panaszmentes, mert megelőzhető elég sok időskorral járó probléma, vagy legalábbis enyhíthető. Én láttam már süket macskát, aki nem kölyökkorától volt az, hanem olyan 13-14 éves kora környékére süketült meg, előtte évekkel pedig már a látása sem volt jó. Ő például rettegett mindentől, minden zajra fújt és összerezzent. Mondjuk őt nem is tartották nagy szeretetben sajnos.

Úgyhogy vidd időnként orvoshoz, meg foglalkozz vele sokat, és szeressed a kis öregedet, egyéb miatt ne aggódj. :)

2021. márc. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!