Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megéri brit rövidszőrű macskát...

Megéri brit rövidszőrű macskát venni azon túl, hogy szép?

Figyelt kérdés

Volt már egy cicám, akivel együtt nőttem fel, ő sima házi cirmos volt. Nagyon szerettem, de elég butuska volt, meg csak akkor lehetett megfogni, ha ő azt akarta. Nem volt valami bújós, ragaszkodó típus.

A brit cicusok meg eleve nagyon tetszenek, nagyon szeretnék egyet, ráadásul az olvastam róluk, hogy igazi ragaszkodó, bújós, kedves cicák. Tényleg jobban azok, mint a sima házimacskák?


máj. 3. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A Britek nagy általánosságban pont,hogy kevésbé szociálisak. Van több ismerős is akinek van, senkinek sem bújós,ragaszkodó a cicája. Egyébként kifejezetten nyugodt fajták,lakásba tökéletesek, tényleg nem egy “vehemens” fajta, ha erre gondolsz. Viszont nem ölbecica. Legalább is nekem 10/9 ember ezt mondta.
máj. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
" Ragaszkodó, bújós, kedves cicák". Perzsa és maine coon. A hosszúszőrű macskák barátságosabbak, szelídebbek, többet is kell velük foglalkozni.
máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem egy bújós, nyugodt cica “kéne”. Akkor ő nem annyira ragaszkodó?

#2 a ragdoll is hosszúszőrű. Róla van valami tapasztalat? Az internet szerint az egyik legnyugisabb fajta.

máj. 3. 15:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nekem Ragdoll van.☺️ Tényleg nyugis,bújós és ragaszkodó.

Nagyon ajánlom! A legjobb döntésem volt.

Privátban szívesen válaszolok ha érdekel valami☺️

máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően minden macskát csak akkor lehet megfogni, ha akarja, de sokat még simogatni is. Minél nagyobb testű, annál kényelmetlenebb neki, ha felveszik.

Ha csak a külleme tetszik, az elég kevés, nem nézegetni veszed, hanem vele élni. Személyiségben a britek pedig többnyire eléggé maguknakvalók, elvannak csendben az ember közelében, követhetik is mindig akár, de a kurkászást nem nagyon igénylik, sőt sokakat kifejezetten zavarja is.

Nekem Maine Coon-om van, őrá is kb ugyanez igaz, utál kézben lenni, simogatni pedig akkor lehet, ha ő jön (persze akkor kötelező :D). De ez engem nem zavar, mert amúgy meg imád a közelünkben lenni, mellettünk aludni, dörgölőzni és nagyon okos cica is. A házinkat meg ha épp nem alszik vagy eszik, akkor le sem lehet vakarni, bármikor, bárhol gyurmázható bármeddig.

Szóval ez elég lutri, milyen cicát fogsz ki, de alapvetően a brit nem az a fajta, amit te keresel. Inkább a Ragdoll illene hozzád, ha a legfontosabb a bújósság.

máj. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2 brit cicám van, egyik sem bújós, nem ölbe vehetőek. Ők nem ilyen fajták. Ennek csak akkor olvastam utána, amikor már megvettük őket.
máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

nagyon szépek ez tény viszont én tudok egy másikat 6 db cicával volt dolgom ebből a fajtából és messze a legember kedvelőbbek , borzasztóan szükségük van arra hogy dögönyözd és ott legyenek rajtad...


Ez a cica fajta a kanadai vagy az orosz kopasz Sphynx macska...


KB egy árban is vannak és picit többet kell a tisztálkodásukkal foglalkozni ( nem extrémel) de ezek a macskák borzasztóan ragaszkodóak és mint a kutyák 1 gazdásak ... Borzasztóan pozitív csalódás volt nekem ez a macska mert annyira csnya hogy már gyönyörő és természetileg is nagyon édesek és játékosak.

máj. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen
máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor lehet őket fogdosni, amikor engedik (ritkán). Nem szeretnek kézben lenni, és nem bújósak...csak ha épp olyan kedvük van. Pl lefekvés előtt 2-3 percig.


Nekem bengáli és sziámi van. Nah ők bújósak. Főleg a bengáli, mindig rajtam akar feküdni, vagy ha számítógépezek/asztalnál ülök akkor tuti mögém fekszik. Össze vagyunk tapadva. A sziámi velem alszik, és nap közben is sokszor sír hogy vegyem fel, foglalkozzak vele. Puszit is szokott adni.

máj. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!