Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam két újszülött kölyköt...

Találtam két újszülött kölyköt. Mikor önállósodnak?

Figyelt kérdés
Találtam két kiscicát kirakva, a tenyerembe elfér mind a kettő (pici a kezem), és még rajtuk van a köldökzsinór. Táppor-keveréket adtam nekik steril fecskendővel, és vizes ujjal simogatom a hasukat, hogy tudjanak üríteni. A kis vörös már kétszer lekakilt. Jó melegben vannak, este tisztára törlöm őket, és éjjel fennmaradok, hogy etessem őket páróránként, amikor dorombolnak (amire amúgy nem ébrednék fel). De egyedül lakom egy panelban, és már nagyon álmos vagyok! Dolgoznom kell, majd elalszok! Munka közben a felső szomszédomban élő nyugdíjas házaspárra bízom őket. Hány napig kell még ezt csinálni? Amíg a szemük kinyílik? Mikor tudnak önállóan inni?
2010. aug. 18. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Legkorábban egy hónapos koruk körül kezdenek el lefetyelgetni, kaját nyaldosni. Jobban jársz, ha keresel a környéketeken valakit, akinek épp szült a cicája, a macskák sokszor befogadják az idegen kölyköket, és sajátjukként felnevelik.
2010. aug. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is neveltem már így cicákat, és sajnos még jó pár napig így kell gondoznod őket. Majd ha már tudnak egyedül menni, szaladgálni, akkor tudsz nekik mást is adni enni. Ne add fel, nagyon szép dolog tőled, hogy megmentetted őket. Ezek a cicák úgy fognak téged szeretni, mint az anyjukat.

2010. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon büszke lehetsz magadra,hogy megmentetted őket :D

Ha a szemük teljesen kinyílt szerintem akkor lehet őket fokozatosan hoszzászokatni,hogy tálból egyenek/igyanak.Amikor kinyílik a szemük akkor még egy darabig a biztonságot nyújtó alomban maradnak (ha van mamacica) és később elkezdik felfedezni a világot.

2010. aug. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9-10 naposan már elég önállóan tudnak tájékozódni... A mamájukat nem találtad meg a közelben? Vagy elpusztult? Érdemes lenne tényleg egy anyacicát keresned, mert ez így nagyon megterhelő lesz neked...
2010. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is nevelgetek egy kiscicát 5napos kora óta,most 16 napos,és 11.napra nyílt ki a szeme,és legalább 3-4hetes koráig kell szerintem így etetni.Én is nagyon fáradt vagyok,esténkéntvan amikor 4szer kelek fel etetni és tisztítani,még munkából is haza jövök..Sok sikert neked.
2010. aug. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2010. aug. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Becsöngettem a környékbeli házakba, az anyját nem találtam, a "gazdájukat" se, de van állapotos macska. Ha picit nagyobbak, mint a sajátjai, akkor is érdemes megpróbálni, legalábbis a gazdájuk ezt mondta. Ha meg nem fogadja őket, lesz két kiscicám :)

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

2010. aug. 19. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!