Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik macskafajta hipoallergén?

Melyik macskafajta hipoallergén?

Figyelt kérdés
A keleti rövidszőrű pl az?

2021. márc. 5. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Google - hipoallergen macskafajtak.

Amugy sziami, orosz kek, amik talan elerhetoek az orszagban nem is horror aron. De nyilvan a szfinx is az.

2021. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Az orosz kék macska és a szfinx. Mindkettő elég drága, az orosz kék macskával vigyázni is kell, mert gyakran hamisítják.
2021. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Keleti rövidszőrű sztem nem hipoallergén sajnos...
2021. márc. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elvileg elég sok cikk szerint igen


[link]


[link]

2021. márc. 5. 14:00
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Bengáli is
2021. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

1000%-ban egyik sem.

Pont ma néztem egy orosz kék tenyésztő oldalát, ők ezt írták:


"HIPOALLERGÉN MACSKA.

Kedves érdeklődők.

Nagyon gyakran fordulnak hozzánk azzal a kérdéssel, hogy az orosz kék valóban hipoallergén fajta-e?!

Nos. Nincs olyan, hogy hipoallergén macska! Ez egy tévhit, hogy az orosz kék hipoallergén! Nem a fajta egésze hipoallergén csak egyes vérvonalak, de ez nagyon ritka. Más fajtáknál is ugyanez a helyzet amikre azt mondják, hogy hipoallergén (pl a szibériai). Az allergiának is van több fajtája: valaki kimondottan a macska szőrére allergiás, valaki pedig a nyálára (amivel szintén mosdatja magát a cica). Ha egy tenyésztőt kinéz valaki, el kell menni hozzá személyesen, mert tesztelni kell. A macskákkal egy helységben minimum egy 30 percet szükséges eltölteni. A szőrét simogatni, orrhoz dörgölni stb... Ott többnyire kiderül, hogy kijön-e az allergia. Több tenyésztő is hipoallergénnek hirdeti a különböző fajta macskáit, ami csak úgy bemondásra nem egy korrekt dolog! Aki személyes találkozás és tesztelés nélkül ilyet ígér, az vagy nem ért hozzá, vagy hazudik és ezzel szeretné „eladhatóvá tenni” a macskáit. Utána persze érik meglepetések az embert... Ezt most már lassan minden fajtánál tapasztalom, hogy hipoallergénnek mondják. Ezt a szerződésbe is fontos beleíratni garancia képpen, hogy allergia esetén vételárban veszik vissza a macskát, mivel sokszor nem azonnal jönnek elő a tünetek csak pl pár nap után a cica új otthonában!

Láthatatlanban pedig előleget / foglalót, nem ajánlott adni senkinek, amíg nem teszteltünk!"

2021. márc. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon hasznos, amit a 6-os irt, szerintem ez lenne a legjobb! Mindenkeppen beszeljetek meg a tenyesztovel, hogy tesztelnetek magatokat a cicusokkal :)
2021. márc. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os: Ő nem tenyésztő, hanem egy volt szaporító, aki tk nélkül adta a macskákat, de már szerencsére befejezte. Persze ettől függetlenül igaz amit ír.

Kérdező: Talán a szibériai az egyetlen cica, akit érdemes allergiásként megnézni.

2021. márc. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ui: A teszt sem mérvadó, mert nem feltétlen fog fél óra alatt előjönni + rengeteg tenyésztőnél van más fajta cica is, ami miatt nem fogsz olyan eredményt kapni, ami reális. Nagyon sok esetben órák és napok kérdése
2021. márc. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szibériai macska az. Saját tapasztalat, nekem az van. Más cicákkal erős tüneteim vannak, vele meg együtt alszom és semmi bajom :). De van olyan, aki erre a fajtára is allergiás. Tenyésztő küldött nekem szőrmintát mikor érdeklődtem.
2021. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!