Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hypoallergén diéta?

Hypoallergén diéta?

Figyelt kérdés
Az állatorvos azt mondta, hogy rögtön álljunk át hypoallergén diétára, a Royal Canin száraztápját javasolta, előtte pedig a cica Concept for Life-ot evett + Animonda Carny konzervet. Ettől az új táptól állandóan hasmenése van. Nem volt választásunk, hogy fokozatosan álljunk át, de más tápnál ilyet én sose tapasztaltam, pedig ott is volt hirtelen váltás. Ez el fog múlni? Muszáj lenne legalább 4 hétig tartani, hogy kiderüljön, mitől viszket állandóan. Holnap visszük kontrollra, fogom mondani, csak nagyon aggódom érte.

2020. jún. 9. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok kutya és cica a csirkés tápra allergiás, néhány halasra, a nagyüzemi tartás hormon/adalék miatt, nem lehet az bűnös? Tápváltás keverve javasolt, nem jó a hasmenés, hamar kiszáradnak. Amíg dokihoz jutsz Bolus adstringenst próbálhatsz, ásványi szén+bizmut, megszűri a káros anyagot, ha elfogadja főtt rizs is jót tehet kajába keverve.
2020. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Szia! Az én cicám is allergiás sajnos, csirkés és halas dolgokra főleg. Szintén vakarózik, sajnos véresre vakarja magát tőlük. Ő a Fressnapf-ban kapható PetBalance Medica tápot kapja, árban veri a Royal Canint és ettől nincs semmi baja.

[link]

Próbáltam többször tápot váltani, mert valami diétásabb jó lenne neki, de sajnos minden mástól vakarózik eddig. :(

Royal Canin Hypo tápját én még nem próbáltam, őszintén szólva még sehol nem láttam üzletben. Hol lehet kapni?

2020. jún. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem csak a vakaródzással van probléma, sőt, az annyira nem is vészes jelenleg, inkább a fülváladékozás és az emiatti fülvakarás, valamint a szeme be van gyulladva, az ínye, szájpadlása szintén. Holnap meg fogom kérdezni, hogy lehet-e másmilyen tápot adni, de ez jelenleg csak azért kellene egy hónapig, hogy rájöjjünk, hogy egyáltalán ételallergia van-e a háttérben, mert még ez se biztos. Csináltattunk fiv/felv tesztet is újra, annak ellenére, hogy nem volt valószínű, hogy pozitív lesz, csak a tünetek hasonlítottak. Ha a hypoallergén diéta után marad minden a régiben, akkor jön a vérvétel. Egy fehér cicusról van szó, velük ilyen szempontból nem könnyű, sokkal gyakoribbak ezek a “misztikus” betegségek.

Egyébként a rendelőnek van patikája is, ott vettem a RC-t, nem ott szoktam vásárolni, hanem rendelek Zooplusról (a cica előtt patkányaim voltak, így ismertem meg a helyet, az ő kajájukat és az almukat mindig onnan vettem) de így hogy ez volt a javaslat, egy kis adagot vettem, hogy az orvos utasítására keverés nélkül rögtön átálljunk. Ez Budapesten a 13. kerületben a Vetplus patika.

2020. jún. 9. 13:23
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a 4. kerületben, ezt a kettőt mindig keverem.
2020. jún. 9. 13:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. A kislány cicám tavaly nega FIV/Felv-vel jött, mégis torokgyulladása lett a fiú cicámnak, bár stressz is benne van a dokink szerint, nem egyszerű, sokszor ők is találgatnak. Nem tudom oltást kapott-e, Nobivac, Felocell kombi ált. a benti cicáknak, a tünetekről chlamydophila és a calici v herpeszvírusos nátha is feljön, ha mégse tápláléktól. Drukkolok, hogy kiderüljön, mi baj!
2020. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, az infókat is!

Nem kapott oltást, két orvosnál se merült fel, mert hogy benti cica. Az viszont biztos, hogy már akkor volt vele valami, amikor elhoztuk, mert a szemére kapott is kenőcsöt, csak betudták annak, hogy elhúzódott a macskanáthája, amivel összeszedték év elején. Valószínűleg akkor azzal kezelték és a többi tünet annyira nem volt feltűnő.

2020. jún. 9. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi van a cicával?
2020. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kap antihisztamint és elmúltak a tünetei, úgyhogy biztos hogy allergia. Azt még nem tudjuk, hogy légúti vagy ételallergia, vagy esetleg mindkettő. Csütörtökön megyünk kontrollra és akkor kiderül, hogy mi legyen a továbbiakban.
2020. jún. 16. 16:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Remélem, rendbe jön teljesen! :)
2020. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!