Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem megy ki a bolha?

Miért nem megy ki a bolha?

Figyelt kérdés
Frontline bolhaírtó cseppeket használtam rá már kétszer is egyszer a kéket vásároltam aztán a zöldet. Kinti benti cicám van napközben kint van este pedig idebent de a mai napig látok benne bolhákat és sokszor vakarózik pedig ennek már két hónapja mind a két hónapban megismételtem a bolha írtást. Rendszeresen takarítok ágyat húzok tehát a visszafertőződés esélyét sem adom meg hogy esetleg valahol meghúzódhatna a bolha. Gondolom a többi cicától szedi össze mit tehetnék mit ajánlanátok a fürdetést sajnos nem tűri?

2021. márc. 5. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Pedig fürdetni kéne. Barátnőmnek is másodszori fürdetésre mentek ki a bolhák. Jah és addig a macskusz nem mehet ki. A fekhelyet játékait is mosni, fertőtleníteni kell. Aztán ha bolhamentesek vagytok, akkor jöhetnek a cseppek, mert eddig kb hatástalan.
2021. márc. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Az a baj a bolhakkal, hogy amig a fekhely, vagy ahol a macska fekszik sokat, a kornyeke tele van bolhaval. Neostomosannal mindent le kene fujni, amit a macska hasznal. A macskat szinten megfurdetni bolhairto samponnal vagy Nrostomosanos vizzel, es utana jo megelozesre a csepp. Amig tiszta bolha, addig sajnos nem.
2021. márc. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Másik bolhacseppet kéne kipróbálni (természetesen csak ha lejárt ennek a hatóideje). Mi egy évig kísérleteztünk miután a kölyökcica elbolhásított minket és kizárólag az advocate működött, a frontline nekünk szart se ért, egyik macskánál sem hatott. Nem tudom, hogy kezdenek immunissá válni ezek a dögök, vagy macskája válogatja, de ha egy nem működik, át kell váltani a következőre.
2021. márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából nincsenek játékai nincs fekhelye mert csak az ágy végébe alszik. Mindent lefertőtlenítettem áttörölgettem ágyat lehúztam szekrényeket elmozdítottam a helyéről az ágyat teljesen kihúztam úgyhogy nincs olyan hely ahol a bolha meg bújhatott volna. Ez a szer amit mondtok hol kapható és hogyha ráfújom az ágyra vagy az ágyneműre utána ez maradhat rajta vagy ki kell mosni vagy hogy működik?

Sajnos kiskorában volt egyszer fürdetve akkor sem tűrte most pedig már két éves és egyáltalán nem hagyja hogy meg fürdessük össze-vissza csikar

2021. márc. 5. 17:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Állatpatikában ilyen kis ampullában adják. Neked kell vízzel bekeverni és spricnis üvegbe tölteni.
2021. márc. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem talált cicám van, iszonyú bolhás volt eleinte, az állatorvosnál kapott Vectra cseppet és nagyon gyorsan segtett.
2021. márc. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"össze-vissza csikar"


XD hát a csikar szót, ebben a formában használva még nem hallottam.


Viccet félre téve a sima takarítás nem elég, bolha írtó szprét is használni kell, hosszú, hosszú hónapokig :/ sajnos a pete fél évig is életképes. Ágyból azért száműzném a macskát, szerintem te is érzed az okát ...

Meg már azért is, mert ágyat nem lehet a sok hajlat, csavar, stb mentén yan alaposan kitakarítani, hogy az steril legyen. Nem csak a huzat, de a matrac szövetébe is belemehet ágyhúznásnál a pete. A kis rohadékok sószem nagyságúak, fehérek. Szóval meg se látod a matracodon.

2021. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát most ha a karmol szó jobban tetszik akkor legyen az, de mi csikarásnak hívjuk. :)

Nem fogom száműzni a macskát az ágyból már így van neki megszokva hogy ott alszik és szegény nem is értené miért nem engedem fel egyik napról a másikra. Úgy hogy ha ez az ára akkor inkább lepjen el a bolha de nem leszek ilyen szívtelen. :)

2021. márc. 7. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!