Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kandurnak nem okoz lelki...

A kandurnak nem okoz lelki stresszt, ha az elsó alom után ivartalanítom? Vagy inkább ivarérettség előtt 6 hónapos korban ivartalanítsam? Nagyon sajnálom. Az alom kiscicái jó helyen lennének!

Figyelt kérdés
2008. dec. 4. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ja, az összes hím élőlény arra vágyik, hogy kiheréljék:P Szóval nyilván okoz stresszt, de túléli, és nem is azért ivartalanítod, hogy őt boldogísd vele.
2008. dec. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanított kandúrom van. Boldog , egészséges cica. Semmi stresszel nem járt az ivartalanítás. 8 hónapos volt amikor elvégztettük a műtétet.
2008. dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Szia, a te életed lesz könnyebb, nem lesz annyira rossz, picit lustibb lesz, legalábbis az én kandúrom az lett.

Pár napig szenved... de aztán semmi baja nem lesz.

2008. dec. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy okoz stresszt! A macskák ivartalanításánál nem kell megvárni, hogy ivarérettek legyenek, legfőképpen a kandúroknál nem, akik ilyenkor vesznek fel egy csomó kellemetlen szokást, mint például a jelölés. A műtétet gyakorlatilag észre sem veszik, ébredés után úgy élnek tovább, mintha mi sem történt volna, kivéve, hogy nem akar állandóan csavarogni, nem fogja összejelölni a lakást, ami szerintem egyáltalán nem hátrány, sőt! Ne ruházzuk már őket fel emberi tulajdonságokkal, a szaporodás számukra nem több, csak egy ösztön. A legjobb, amit tehetsz vele, hogy még ivarérés előtt ivartalaníttatod. Így is 3 millió macska van az országban, amiből elenyészően kevés van rendes gazdánál, nem kell melléjük néhány újabb.
2008. dec. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia.


Természetesen nem kis stresszt okoz neki(egy férfinak hogyan esne,ha kiherélnék???),mivel nagyon cicabarát vagyok,így azokkal nem teljesen értek egyet,akik szerint "csak ösztön,ne foglalkozz vele".Igenis foglalkozni kell vele,ha igaz cicabarát vagy.

Félreértés ne essék,ha fiúcicám lenne,én is megcsináltatnám a műtétet az első alom után,mert JÓ NEKI ÉS JÓ NEKEM is.Neki azért,mert ha az igényeit nem elégítheti ki,szintén stresszt okoz neki,nekem azért,mrt elkerülhetem az ezzel járó nyűgöt,illetve a "bűzös helyzeteket".Épp ezért nem tartottam soha kandúrt,csak nőstényt,a 2,5 éves nőstény cicámat jövő tavaszra fialtatom,és utána visszük miskároltatni(szörnyű belegondolni,hogy nem lehet többé kiscicája,pont ezért szeretnék almot tőle,de amikor látom,hogy tüzelés közben mennyire szenved,és mennyire nem önmaga,valamint sokszor 1 hétig nem alszunk tőle,mert folyamatosan kürrög,és baukol iszonyúan,akkor én is jobbnak látom,ha a szenvedéseit megkönnyítjük,és csak jelzem,hogy eddig viseltem a "koncertet",de mostmár annyira hosszúak a tüzeléses időszakok,hogy kénytelenek vagyunk,pedig nem akartuk.).Én nem "csak" állatként tekintek rájuk,mivel saját gyermekem nem lehet,így nekem Ő az.

Tehát a válaszom:Stresszt okoz,az én szívem is majd megszakad,de jobb neki és neked is.Lizy

2008. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 6 hónapos kor ideális fiú macskánál. Két macskám van, az egyiket 6, a másikat 8 hónapos korában ivartalaníttattuk. A 6 hónapos nem törődött vele, úgyanúgy viselkedett (azóta persze sokkal ragaszkodóbb, "kedvesebb" lett), viszont a 8 hónaposat kicsit megviselte, 3-4 napig rosszkedvű volt, de utána már nem törődött vele ő sem.:) Bár nekünk kijött az állatorvos, úgyhogy az állatorvosi rendelős stressz meg az utazás kimaradt nekik.. Egyébként én hezitáltam rajta, halogattam egy darabig - akkor döntöttem az ivartalanítás mellett, mikor az idősebbik (akkor már ivarérett) cicám hazajött véresre karmolt szemmel, és mellé egy jónagy sebbel a nyakán..
2008. dec. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!