Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lenne egy pár kérdésem cicákka...

Lenne egy pár kérdésem cicákkal kapcsolatban. Mit hogy csináljak?

Figyelt kérdés

Van 2 cicám, és elég sok mindent szeretnék nekik "megtanitani".

Az első: kinti cicák, mert sztem egy házimacskanak az udvaron a helye, bár őszintén, elég sokat szoktuk őket behozni. Amikor jövünk haza kocsival, az egyik cica mindig jön velünk szembe és nem ilyed meg az autótól, csk megy a mozgó jármű alá. Egyszer ment ki az utcára, de odakint olyan szinten félt a kocsiktol hogy sprintelt befelé. Csk a mi autóinktol nem fél. A másik ami érdekelne az az hogy a másik cicust hogy lehetne leszoktatni a nyalogatásról. Ha símogatom,azonnal jönne a nyakamra vagy a kezemre és nyalogatna. Ez miért van, és jó, vagy rossz hogy ezt csinálja?

Ha jut még eszembe vmi, leirom!



2021. márc. 16. 18:11
 1/10 A kérdező kommentje:
És nem szeretném ha leszidnatok, hogy odakint sokkal több veszély fenyegeti őket, de higgyétek el, amikor behozzuk őket, egy idő után maguktól kéreckednek ki, meg egyébként is, odakint sokkal jobb nekik mint bezárva lenni. Most gondolj bele ha téged zárnálak be.
2021. márc. 16. 18:16
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nyalogatásról ne szoktasd le. Nekem is van egy cicám, aki igazi pusziosztó. Kicsit szúrós a nyelve, de jó fej és nyalogatná a többi macskát is. Sajnos ők nem engedik neki így muszáj nekem engedni. :D


A kinti tartás miatt nem szóllak le. Sajnos régebben a szüleim nem engedték be a macskát és volt is ebből szomorú eset, de tanultam belőle. Hidd el nyugodtabb mindenki élete, ha bent van a cica. :)

2021. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Oke, de mi a kerdes?

Legyenek ivartalanitva, etesd oket jo minosegu kajaval,legyen meleg helyuk, ha mar mindenkeppen kint vannak, aztan ennyi.

Mit akarsz nekik megtanitani? Csoda, ha a nevukre hallgatnak :D

2021. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Aha tényleg ugyanaz, mint egy embernél. A macska egy kisgyerek értelmi szintjén van. Ha a két-három éves gyereket nem ereszted szélnek, a macskát sem kéne.

Írtad, hogy két kérdésed van, de csak egy kérdést írtál ki, a másik csak kijelentés.

Ha az lett volna, hogy hogyan tanítsd meg neki, hogy ne menjen a mozgó jármű alá: sehogy nem fogod tudni. De borítékolható, hogy emiatt fog elpusztulni. Szóval ha nem vagy hajlandó bent tartani a macskát a portádon belül, akkor csak idő kérdése, mikor üti el valami. Ez kevésbé kiszámíthatóan, de igaz a másikra macskára is, attól, hogy a szemed láttára nem megy a kocsik alá. Általában nem direktben szaladgálnak ki a macskák, hanem rosszul mérik fel a távolságot.

Ha nyalogat, azt szeretetből teszi. Ha zavar, le lehet róla szoktatni, bár kétlem, hogy ilyen rideg tartásnál bármit meg fogsz tudni hatékonyan tanítani a macskának. Remélhetőleg átvándorol valamelyik szomszédhoz, aki majd nem ereszteni szélnek.

2021. márc. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szval, azért mert kint tartom őket, az rideg tartasnak minősül? Ma is tanultam vmit... Ivartalanítva vannak, el nem mennek az udvarról. Nem zavar hogy nyalogat, csk érdekelt hogy miért IS csinálja. Deh mivel ezt megtudtam, így mostmár egy szavam nincs ahoz hogy nyalogat. A cicák 8honapos körüliek, az utcán találtuk meg őket, én meg mindig nem vagyok híve a benti macska tartasnak, de mint mondtam egy nap elég sok időt töltenek bent,és mindig kiakarnak menni egy idő után. 2 "kérdést" szandekoztam kiírni, bár erre józan paraszti ésszel rá lehetett jönni, deh látom ez legalább sikerült. A kocsis dologra pedig csk kíváncsi voltam. Azért köszönöm a válaszokat, a szomszédnak nem adom őket!:)
2021. márc. 16. 18:47
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem mennek el az udvarból, akkor hogy találkoznak idegen autókkal? Érdekes...

Amúgy meg tanulj meg írni, mielőtt másokat oktatsz ki józan paraszti észről, szerintem.

2021. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nah szval... A "józan paraszti ésszel" mondattal senkit nem akartam megbántani, vagy kioktatni. Én nem mondtam hogy találkoznak idegen autókkal, hanem azt mondtam HOGY egyszer amikor kiment megilyedt az autóktól. Először értelmezz, aztán írj, ha már ott tartunk hogy tanítjuk egymást. Sztem én már tudok írni, deh ebbe nem kötök bele, mert nem azért vagyok itt, hanem azért, hogy úgymond "tanuljak" új dolgokat hogy mindent jól csinálják. Deh azért köszönöm hogy már érkeztek a kérdésemre válaszok!:) ha vkinek van vmi ötlete, és úgy gondolja hogy van hozzám türelme leirni normálisan hogy mi a véleménye, azt szívesen meghallgatom.
2021. márc. 16. 19:12
 8/10 A kérdező kommentje:
Deh más dolgokról is írhattok, ami cicákkal kapcsolatos, mert sok mindent olvastam a neten, és sok mindent tudok már, de kíváncsi vagyok!
2021. márc. 16. 19:16
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Én is kint tartottam régen a macskákat, csak sajnos sok volt a tragédia (mérgezés, gázolás stb.), így a mostani cicám csak benti, mert féltem. Ez nem jelenti azt, hogy az előző macsekokkal nem foglalkoztam vagy rossz életük volt, szimplán nyugodtabb így a lelkem.

A nyalogatásról szerintem ne szoktasd le. Ő ezzel fejezi ki a szeretetét, tőrődését. Mintha téged csesznének le, mert még akarsz ölelni valakit.

Az autós dolog érdekes. A tiétektől valószínűleg azért nem fél, mert tudja, hogy miután kiszálltatok törődést, simogatást kap. Lehet próbálkozni ignorálással, esetleg dorgálással, ha közel megy az autóhoz.

2021. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindent leirtal amire kíváncsi voltam:)
2021. márc. 16. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!