Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Problémák a cicákkal kapcsolat...

Holdtündér kérdése:

Problémák a cicákkal kapcsolatban? Nem tudom mit csináljak.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van két 2 hónapos cicám. A kislány szépen az alomra végzi a dolgát, de a kisfiú nem igazán, csak amikor úgy van kedve.

Már rákérdeztem itt egyszer, akkor tanácsolták hogy vegyek még egy alomtálcát. Megtörtént. Viszont a cica még mindig össze-vissza kakál a lakásban.

Az almot mindig tisztán tartom, nagyon ügyelek rá, már tényleg nem tudom mit tehetnék.


2010. júl. 1. 10:47
 1/6 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__962291-mit-c..

Ez volt az előző kérdésem, a tanácsokat megfogadtam, mégsincs változás.

2010. júl. 1. 10:49
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia Holdtündér!

Nagyon kell figyelni a cicára, és ha elkezd valahol kaparni, azonnal az alomjához kell vinni. Ügyelni kell arra is, hogy a másik ne zavarja közben. Ahova eddig végezte a dolgát, ott teljesen szagtalanítani kell, különben érezni fogja és továbbra is oda fog járni. Ha nincs útba, akkor tedd arra a helyre a tálcát, ahová piszkít, és amikor már megszokta, hogy hova is kell, akkor át is helyezhető. (persze meg kell neki mutatni majd az új helyet) Nálunk is volt egy időszak, mikor nem csak az alomba munkálkodott. Az használt, hogy tettünk oda vöröshagymakarikákat, mert annak a szagát utálja. Ja! Nem mindegy nekik az sem, hogy milyen az alom. Apró kavicsosat szoktam mindig venni, és egyszer le volt akciózva a drágább, ami felszívja a pisit. Hát a kis mocsok, még a kettőt összekeverve sem akarta használni..:)

Sok sikert és türelmet!

2010. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megfogadom a te tanácsodat is. Már mindent kipróbáltam. De szinte már feladtam. Ma is végigpisilte a szobát, mire kiértem vele az alomhoz. :(

De akkor mindenképpen oda rakom, ahová eddig végezte a dolgát.

2010. júl. 1. 21:53
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja, és nekik most ilyen almuk van: [link]

Talán ez a baja a cicának? Egyébként nagyon jó alom szerintem, szagtalanít rendesen.

2010. júl. 1. 23:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne add fel! Biztos vagyok benne, hogy 'csak' átmeneti probléma. Ennyi idős korukba sajnos még megesik velük az ilyen. Szerintem nem muszáj ilyen drága almot használni, a lidlbe 700 Ft körül szokott lenni 10kg-os, az is jó. Gondolkoztam azon is, hogy nem lehet-e féltékeny a másikra, de nem tudom, hogy cicáknál van-e ilyen szokás.

Ha úgy gondolod, van annyi időd rá, tedd az alomba bele többször is, kapargasd neki, hátha kedvet kap..ha rajtakapod, hogy rossz helyre dolgozott, szidd meg, megértik ám :)

Írd meg ám majd légyszí, hogy hogyan sikerül, hogy haladtok. Köszi:)

Sok sikert, szurkolok!

2010. júl. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kösz a bíztatást. :)

Hát nem hiszem hogy féltékeny, vele emiatt sokkal többet foglalkozom. Tegnap bekakilt az egyik szobába (amit nem használunk), ezért betettem oda az alomtálat, ajtó mindig nyitva. Remélem lesz valami. Annak viszont örülök, hogy a ma reggelt nem kellett kakitakarítással kezdenem. Nagyon nyávogott, a párom rátette az alomra és voálá! :) Talán ezért nyávogott, hogy jelezze wc-znie kell? De miért nem megy rá magától.

Mindegy. Úgy érzem, közel a cél. :)

2010. júl. 3. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!