Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bármikor elkaphatják?

Bármikor elkaphatják?

Figyelt kérdés

Adott egy kertes ház, hat lakásban tartott cicával.

Három nőstény, három kandúr, 4.5-8év között, mindegyik ivartalan, s kb 4éve élnek együtt, egy légtérben, közös etető, közös alom. Mindenkinek van külön hordozója, aludni, de többnyire szanaszét hevernek, ágyon, kanapén.

A nőstények időnként kiszöknek a belső udvarra, a kandúrok nem veszik a fáradságot ilyesmire. Genetika alapján anyacica fiával-lányával, fiú-lány testvérpár a családtól, illetve egy kandúr a szomszéd faluból, aki azóta ki sem mozdult a lakásból.

Utóbbi hirtelen fogyni és nyálzani kezdett, sajnos, valóra vált a rémálom. FelV+

Tudom, mit jelent, tudom, mik a kilátások...

Amit nem tudok, h miután 4éve összezárva élnek, közös almon, közös tálon, mennyi az esélye, h a többi 5cica nem fertőződött meg? Illetve, ha eddig nem, ezek után mennyi az esélye, hogy ezek után fertőződnének meg?

(A cicák hét elején le lesznek tesztelve, tehát, h ők hogy állnak, azután tudjuk meg)

Épül nekik egy teljesen zárt kifutó, ahová csak a lakásból nyílik ajtó, h más macskákkal ne találkozzanak, de a kandúrok nagyon ragaszkodnak egymáshoz, jelenleg keresik a "tesójukat", félek, a teljes elkülönítés megviselné őket.

Ha már mind pozitív, természetesen mindegy... De ha valamelyik esetleg eddig nem kapta volna el, elkaphatja ennyi közös év után?



2021. márc. 19. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszitek tesztelni őket kérdezd meg az állatorvost
2021. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elkaphatja. Mivel ők nem párzanak, így ilyen úton nem, de vér útján, pl. összeverekednének, akkor lehetne. Gondolom összeszokott társaságról van szó. Szerintem kérdd ki az állatorvos véleményét majd, mikor tesztet csináltattok. Azt kéne tudni, hogy honnan kaphatta el, amelyik beteg?
2021. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon nagy rá az esély.
2021. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elkaphatják. Jelenleg nem tudsz többet tenni, mint elszeparálni a beteg cicát.
2021. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Baromfifarm ***** válasza:
2021. márc. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Igen,sajnos :(
2021. márc. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tanács a jövőre: ha új cica kerül egy meglévő körbe, MINDIG az első dolog, hogy fiv/felv teszt, anélkül nem szabad összeengedni a meglévőkkel.


Sajnálom, hogy annak idején erre a doki nem figyelmeztetett, mikor befogadtátok, kellett volna.


Amerikában egyébként egyre elterjedtebb, hogy nem kell elkülöníteni őket, ha összeszokottak, de az az igazság, hogy a kockázat mindig fennáll, nálunk imádja egymást a két macska, de simán előfordul egy-egy pofon, ha valamelyik túlzásba viszi a kergetőzést. És sajna elég is.


Én amit megtennék, nemcsak a dokitól kérnék tanácsot, hanem írnék olyan cicamentő szervezeteknek, ahol van fiv/felv "részleg", tehát ilyen cicákat is gazdásítanak, hogy mi a tapasztalat, és mi a véleményük.


Mindenképp nehéz döntés, mert az elkülönítés a cicák lelkét viselné meg, az együttartás pedig kockázatos. :/


(Ugyanakkor hadd gratuláljak a felelősségteljes cicatartáshoz, hogy kertes házban is megfelelően gondozod őket, nem kicsapva!)

2021. márc. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek.

Én abból indultam ki, h mivel 4éve élnek egy légtérben, már régen elkapták, vagy ha nem, ezután már nem fogják.

Sajnálnám elkülöníteni őket, egyelőre úgy érzem magam, mint akit fejbe verték valami nagyon nehézzel.

2021. márc. 20. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!