Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktattátok rá az...

Hogy szoktattátok rá az alomra a cicátokat?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz egy kiscicánk, már minden megvan a fogadására, nagyon várjuk.:) Azonban első cica lesz, így nem tudjuk, hogy miként lehetne megtanítani neki hogy hova szabad elvégeznie a dolgát. Sok blogot olvastunk erről, mindegyik azt írja, hogy ha látta már az anyjától akkor ösztönösen tudni fogja,hogy mi az a “kavicsos” doboz ha megmutatjuk neki. Nektek hogy ment ez a kölyökcicával? Mennyi idő után tanulta meg teljesen, hogy hova szabad mennie ha pisilni/kakilnia kell? Milyen módszerrel lehet hatékonyan rávezetni?

Köszönöm a válaszokat!:)


2021. márc. 21. 12:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%

Hamar megtalálják, gyakran mutatni sem kell nekik.

off

Tegnapelőtt vettem egy új alomládát (fedetlen), bele friss almot töltöttem, azóta az egyik macskám - mintha valami fotel lenne - abban heverészik, az éjszakát is ott töltötte. Ezt miért csinálja? Tessékeljem ki onnan, vagy hagyjam?

2021. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a váaszokat, mindenkinek zöld jelet adtam:)
2021. márc. 21. 17:53
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
#12 Mennyi idős a cica? Lehet, hogy régen szobatiszta, mert most kezdődik a tavaszi párzási időszak.
2021. márc. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Kölyök cica lesz, 12 hetes:)
2021. márc. 21. 18:38
 15/21 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, asszem, engem - az alomban hentergő cicagazdit - kérdezett a #13, szóval 4,5 éves ivartalan kandúr. Használta eddig is az almot rendeltetésszerűen, most pihenésre használja. Lehet, hogy csak az új láda varázsa, mindenesetre érthetetlen.
2021. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, érdekes helyeket tudnak a macskák találni pihenésre😅😅
2021. márc. 21. 20:17
 17/21 anonim ***** válasza:
54%
Többször odavittem az alomba őket,láttam mikor akar pisilni és megfogtam gyorsan betettem az alomba,csak egy nehéz esetem volt (23 macskám volt) úgyhogy azt nagyon keményen és annak bele kellett vernem végül az orrát,hogy végre az alomba nagyvécézzen,de végül sikerült.
2021. márc. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
11-es vannak furcsa macskák,nekem egy olyan volt,hogy pici korában a hamutartóban aludt aztán mikor kinőtte a buranói kinyitott csipke napernyőn,mindenki haza akarta vinni annyira bolond volt.
2021. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
6-os ez kérlek szépen azért van,mert itt a macskákat soha nem tartók a "legokosabbak"
2021. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#18, Az én (alig egy éves) macskám meg az iratoknak vásárolt papírdobozok tetején alszik, de előtte gondosan lerágta a sarkait.

És néha tesz egy kört a kandallóban is, hogy a szőrén kívül a hamut is söpörhessem utána :-)

Szoktam neki mondani, hogy visszaviszem az anyjához :-)

2021. márc. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!