Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb mennyi ideig pisilnek a cicák?

Kb mennyi ideig pisilnek a cicák?

Figyelt kérdés

Adott egy ivartalanított, 5 éves, lakásban tartott fiú cica.


Pár éve már volt egyszer neki hólyaggyulladása, amit úgy fedeztük fel, hogy nagyon sok ideig erőlködött szegény az alomtálcában, pisilni viszont nem sikerült neki egyáltalán, pár cseppet sem. Természetesen rögtön elvittük az állatorvoshoz, aki pár szurival szépen ki is kúrálta, ezután több évig nem volt szerencsére ezzel probléma.


Viszont most, március elején megint arra lettünk figyelmesek, hogy sokat van az alomtálcában, viszont most volt pisi, csak sokáig tartott produkálnia.

Biztos ami biztos, elvittük a dokihoz, mert bár pisilni tudott, de úgy tűnt, tovább tart neki, mint korábban és gyakrabban is járt wc-re.

Jelenleg túl van már kétféle antibiotikum kúrán, meg lett ultrahangozva is, se kő, se daganat nincs szerencsére.


A doki azt javasolta, tartsunk 2 hét szünetet és figyeljük a cicát.


Most fog letelni a 2 hét szünet pár nap múlva.

Na már most az van, hogy figyelem, konkrétan stopperral mérem, hogy 1-1 pisilés meddig tart neki, de mivel eddig nem volt szem előtt az alomtálca, csak most hoztuk ki a nappaliba, hogy jobban szem előtt tudjuk tartani, így nem tudom, hogy mi lenne a normális időtartam.


Pisi van rendszeresen, de jelenleg átlagban olyan 1 percig tart egy pisilés, ami szerintem sok.

A másik cicámnak kb 10 mp lerendezni az egészet.


Vajon létezik olyan, hogy ez a cicám eddig is tovább pisilt, csak nem tűnt fel, mert nem figyeltem ennyire árgus szemekkel? A doki szerint nincs ebben különbség a cicák között.


Egyébként teljesen jól van, viselkedésében nem veszek észre semmi szokatlant.


Szóval a kérdésem továbbra is az lenne, hogy a ti cicáitok is "villámpisilnek" vagy előfordul, hogy kicsit többet elücsörögnek, amikor a dolgukat végzik?


Előre is köszi a válaszokat!



2021. márc. 21. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nem mertem, de tuti nem egy percig, nagyon hamar elintezi a dolgot.

Valoszinuleg van meg ott valami problema, amibol nem gyogyult ki sajnos.

2021. márc. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb mint 1 perc, a pisilés konkrétan talán 10 mp, de előtt-utána még helyezkedik, kaparászik... Az én cicám naponta 2-3x szokott pisilni.
2021. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az én cicám nem helyezkedik és kapar az egy perc alatt, végig pisilő pózban van.

Majd utána vagy elkaparja vagy nem, ez már részletkérdés. De a lényeg, hogy az 1 percbe nem számolom bele a helyezkedést és a kaparászást.

2021. márc. 21. 23:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Átlagosan max egy perc, ha hosszabb időt vesz igénybe, akkor ott valami baj lehet. :(
2021. márc. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Sajnos nálunk is többször előfordult gyulladás,homok és kő is... speciális tápot kapnak,így megoldódott. Hányszor megy pisilni a cica? Lehet visszatartja valamiért,vagy kellemetlen neki az ürítés. Ha pisil akkor folyamatosan csorog? Megindul neki azonnal az alomra guggolaskor? Én ezekre is figyelnék és ha bármelyik problémásnak tűnik újra felkeresném az orvost.
2021. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha maga a pisilés tovább tart fél-egy percnél az már határozottan az erőlködés kategória. Az én cicám mióta kapja a struvit elleni tápot 5-10 másodperc alatt dobja a pisit aztán kaparászik amíg kedve tartja.
2021. márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Úgy néz ki javult a helyzet, csak maradjon is így *kop-kop*!


Kedves 5. válaszoló!

Már két napja max fél perc alatt végez a cicu, ebből kb 10 mp a pisi, a többi az helyezkedés, meg a végén mindig vár még pár másodpercet, mielőtt kijön az alomból.


Átlagban 4x pisil nappal, de éjszaka is szokott.

Ez nagy előrelépés ahhoz képest, ami volt.


Figyelgetjük továbbra is, de most már azért nyugodtabb vagyok kicsit.


Mi is speciális táppal etetjük az első ilyen eset óta, de sajnos mégis kiújult, igaz több év eltelt az első ilyen eset óta. Ti melyik tápot használjátok?

2021. márc. 26. 00:03
 8/9 anonim válasza:
100%
Medica urinary tápot esznek. Nálunk is sokszor kiújult, úgy tűnik ez a táp most ami megfelelő. Legyen több helyen víz,mert igen lusták olykor másik helységbe is átmenni inni ☺️ Örülök,hogy jobban van a cica 🐱.
2021. márc. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyet mgkérdezni, hogy mennyi ideig pisil!? Ilyen erővel mennyi ideig pisil egy ember?
2021. ápr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!