Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy írjak ki egy posztot...

Hogy írjak ki egy posztot cica keresés miatt cicás csoportba anélkül, hogy vita legyen a poszt alatt?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék kirakni egy posztot egy ingyen kiscica csoportba csak ott sokszor látom, hogy eléggé indulatosak szoktak lenni az ottani emberkék és sokszor dühítő emojit is ezerrel nyomják pedig sokszor nincs értelme a vitának ott. Én nem szeretnék vitát, mert amúgy is érzékeny vagyok ilyenekre de mindenképp szeretnék ide posztolni, mert cicát keresnék és ott általában látok ilyen posztokat, hogy "sziasztok cicát keresek ebben a városban ilyen színűt" amik okék szoktak lenni általában de van, hogy ilyenbe is belekötnek. Hogy írjak ki hogy mondjuk Egerben keresnék cicát bentre és fehéret vitakeltés nélkül? Lehet háttért állítani amit szoktak szerintetek cuki lenne háttérrel a poszt?

2021. márc. 26. 00:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
9. vagyok: Nem a tiéd volt, néhány héttel ezelőtt láttam. Nem is értem, mi vele a gond. Én pl. kifejezetten a teknőctarkákat imádom, most is kettő van. A jövőben is csak olyanokat vennék magamhoz.
2021. márc. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tiszta fekete kiscicát tudnék, fehéret sajnos nem. :D Sok sikert!
2021. márc. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

11, A fehércica szerelemmel általában az a baj, hogy nem tudják, mivel jár. A fehér cica fokozottan veszélyeztetett laphámrákra a színe miatt. A fehér cicák nagyon sok esetben genetikai hibásak, például süketek, csak hogy a legáltalánosabbat említsem.

Nagyon sokan ezzel nincsenek tisztában, csak kell a fehér, mert az cukker (a saját anyám is ilyen amúgy...), aztán ha a cica "nem működik megfelelően", akkor meg már nem kell.

Persze a kérdezőről nem tudunk semmit, ő közel sem biztos, ezt nem rá értettem, csak általánosítok.


A másik, hogy cicát személyiség alapján kellene választani, nem szín alapján, emiatt is ítélik el sokan. Egy ruhát választhatsz a színére, de egy 15 évre szóló társat? Hááát...

Persze, ez is olyan, mint a fajtaszerelem (amúgy nekem is a teknőcök a gyengéim :)), mindenkinek van kedvence, ami nem is baj, csak színnél nehezebben indoklod meg, mint fajta esetében. A lényeg szerintem az, hogy ne legyen szélsőséges elvárás. Ha véletlen szembejön a "lelkitárs" cica, akkor ne legyen kiszórva a színe miatt.


És persze az is tény, hogy egy fekete vagy egy "szimpla" cirmos akár emiatt marad évekig az állatmentők nyakán, mert a különlegesebb cicák kellenek mindenkinek. Ez nagy általánosítás, de sajna így van, ezért is fújnak sokan a szín alapján választókra.

(Pedig a cirmosak a legkülönlegesebbek. Nincs két egyforma cica, minden szőrszáluk más. :) )


Hogy rövidre zárjam magam: nincs baj a színszerelemmel, de ne ez legyen az egyetlen szempont. Emiatt fújnak sokan.

2021. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!