Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért rágja a macskám a...

Miért rágja a macskám a nikecel álmennyezetet? El kezdte rágni a bútorok- és a fal sarkát is. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Bérházban lakok, és egy ideje mindent el kezdett rágni a kandúr macskám. Most kb 10 hónapos (3 hónapos lehetett, mikor befogadtam). Felugrik a szekrény tetejére, és rágja le az álmennyezet nikecel szegélyt. Néha hány is, és félek, hogy ettől. Holnap tudom csak elvinni orvoshoz. A szüleim visszaviszik oda, ahonnan hoztuk, ha nem javul meg.

2021. márc. 28. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg erősíti az állkapcsát és élesíti a fogát. Ez teljesen normális, a kartondobozokat is nagyon szeretik, azért kevésbé kár.
2021. márc. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De sok ropogós kaját eszik. Elvittem az állatorvoshoz, aki nem tudta megmondani miért rág mindent...
2021. márc. 31. 11:40
 3/6 anonim ***** válasza:
A ropogós kaja nem erősíti a fogát, csak nagyon szeretik(legalábbis az én macskám). Ezért állatorvoshoz vinni nem érdemes, teljesen normális ha rágcsál dolgokat.
2021. márc. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De hogyan szoktassam le róla, hogy legalább a nikecelt és a tapétát ne rágja le? Nagyim macskája semmit nem rág.
2021. márc. 31. 19:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez macskától is függ, van olyan cica aki sok mindent megrág, és van olyan is aki egyáltalán nem rág meg semmit. Őszintén nem tudom, hogy hogyan próbáld leszoktatni.
2021. ápr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rágható játékok nem segítettek?
2021. ápr. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!