Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicasétáltatás kinél hogy...

Cicasétáltatás kinél hogy vált be?

Figyelt kérdés
Járt már úgy valaki, hogy levitte a lakásból a cicáját hámon sétáltatni és annyira megtetszett neki, hogy utána folyamatosan csak az ajtónál nyávogott? Mit csináltatok vele? Meg fogja szokni valaha, hogy csak bizonyos időpontban megyünk le? Vagy ez lesz mostmár minden nap? Mert ha egyszer kivittem, utána már azt mondják minden nap ki kell vinni.

#macska #cica #cicasétáltatás #Kinti vagy benti
2021. ápr. 1. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Igen, mi minden nap kivisszük őket délutánonként. Máskor nem is kérik.

Ne a saját szórakoztatásodra csináld, tehát ne úgy, hogy na, nekem most van kedvem kivinni, akkor most megyünk. Akkor inkább egyáltalán ne is vigyed.

2021. ápr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
van aki kutyába megy le, van aki cicába
2021. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

Ez borzalom.

Annyira megtetszett neki... tudod ő egy állat, egyátalán nem természetes hogy egy lakásba van zárva egész életében.

Remélem eljön a nap, amikor ezt is ugyanúgy fogjàk büntetni mint a láncon tartást.

2021. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
A macska nem kutya.
2021. ápr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

3-mas, a láncon tartást nem büntetik, amennyiben a lánc elég hosszú, van árnyék, illetve a kutyának van ivóvize és háza.

Lakásban pedig hidd el, elvan az állat. Kistermetű kutya és macska is jól érzi magát az ember közelében. A kutya még jobban, hiszen az ősidőkben a barlanglakó ősember mellett is ott volt a mai kutyák őse. Ergó, a kutya attól van ki, attól lesz agresszív és kezelhetetlen, ha nem foglalkoznak vele. Ha csak ki van csapva a kertbe, de senki sem játszik bele, abból lesz a baj. Ahogy abból is, ha a lakásban tartott kutyát is csak szobadísznek nézik, nincs vele játszva, nincs vele foglalkozva a kötelező etetésen kívül.

2021. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
3-as, nálunk a macska úgy fél kint, hogy borzalom. Azonnal szalad vissza a házba lelapulva, utána még percekig piheg és les kifelé, hogy ugye nem kell még egyszer kimennie oda.
2021. ápr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
42%
Nekem a macska nagyon szeret sétálni. Ha megközelítem a bejárati ajtót keserevesen el kezd nyávogni mert nagyon szeretne kimennti. Ha kimegyek vele sétáni hogy jó napja legyen akkor meg csak egy bokor alatt gubbasszt és szagolgatja a virágokat.
2021. ápr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ma ismét kivittem, már nem is félt egyáltalán, de teljesen meghülyült, azóta folyamatosan nyávog, hogy ki akar menni... :(
2021. ápr. 1. 19:20
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor engedd ki
2021. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Őszintén? Nem is valami biztonságos dolog.Valamelyik macska meg tudja szokni,a kutyákat is.

De a kutyák sose szokják meg a macskát.Úton-útfélen megugatnak amitől ha a macska megijed iszkolni kezd.Pánikba esik,ha megpróbálod felvenni sz*rrá karmol ijedtében,ha lent hagyod össze-vissza rángatja a pórázt hogy menekülhessen valamerre.

Felesleges stressz.


És hogy honnan tudom? Kutyám van,és nagyon zavaró ha ilyen idétlen amcsiból' lopott trendek miatt mindenkit kerülgetni kell.Nem a kutya a baj,azonnal felfújja magát a macska és támad,ha kutyát lát főleg ha az nem egy méretű vele.Egy karmolászó ijedt macska veszélyes.


Nyulat,papagájt,görényt,tengeri malacot,kis termetű malacot,kis termetű lovat,kecskét (!),leguánt és GYEREKET (!!!) is láttam már pórázon,Pesten nem nagy cucc egyik se.Mindenki valami hű de egzotikus állattal akar kitűnni..Macskával is össze futsz állatboltban vagy futtatókban,de tényleg nem jó az.A macska nem pórázon sétálásra való.Biztos van amelyiket meg lehet tanítani és élvezi is (mondjuk egy "kutyásabb" Bengáli vagy Szavanna macska),de döntő többségében csak rossz szokásokat idéz elő a macskákban,ha ezt a buta trendet próbálod követni.

Ha sétáltatni való állatot akarsz vegyél kutyát.Ha szabadba akarod engedni a macskát csinálj kifutót vagy engedd el mint az összes többi gazda.


Vagy! Olyan helyen sétáltasd ahol zárt tér van,és nem éri hirtelen inger.Fokozatos szoktatás mellett talán nem kapja ki egy kutya szemét se,ha el kell mennie mellette az utcán..


De persze tudom,hogy mindjárt akad majd olyan gyakoris akinek zavartalanul sétál végig a macskája még a nagy forgalmú utcákon is.Akkor se kell macskára erőltetni ilyeneket..

2021. ápr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!