Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicáknak hogyan találtok...

Kiscicáknak hogyan találtok olyan gazdit aki tényleg szeretni fogja őket?

Figyelt kérdés

Az ivartalanított kinti-benti cicánk mindig lop magának kölyköket, akiket mi meg felnevelünk. Az ismerősöknél már telt ház van (nálunk is) és idegeneknek meg nem szívesen adom őket, mert mi van, ha nem gondoskodnak róluk megfelelően. Tavaly már az állatorvoshoz tettem ki képet és szerencsére ők találtak nekik megfelelő gazdit. Ebben az évben még nem hozott csemetét, de biztos vagyok benne, hogy fog, ha az ereje engedi.

Csak az érdekelne, hogy ti hogyan kerestek gazdit a cicáknak.


2021. ápr. 3. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Írsz velül szerződést és tartod az új gazdival a kapcsolatot. Ha pl megszakítja a kommunikációt, vagy rosszul bánik a cicával, akkor visszaveheted. Ebbe a szerződésbe igazából szinte bármit beleírhatsz, pl azt is hogy kötelesek egy megadott orvosnál ivartalanítani a cicát egy adott kor felett.
2021. ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Lehet szerződést írni, de ha nem valami nagyon drága fajtiszta macskáról van szó, hanem valami vidéki keverékről akkor lesheted mikor hozzák el tőled ilyen feltétellel...
2021. ápr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Menhelyeknél, fajtamentőknél ez valóban így szokás, de azt azért tudd, hogy a szerződés nem garantál semmit. Mit csinálsz, ha nem teljesítni a feltételeket? Oda mész veszekedni, kihívod a rendőrséget (kinevetnek), bíróságra mész? Senki nem foglalkozik ilyen ügyekkel. Inkább próbálj rendes, szimpatikus(nak tűnő) gazdajelöltet keresni.
2021. ápr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Sehogy, bizd a menhelyre oket.

Nem kell beadnod a telephelyre, csak koss menhellyel szerzodest, hogy ok keresnek gazdit, de nalatok van addig a cica, amig nem viszik el. Szoval lenyegeben ideiglenes befogadok lesztek, csak nem a menhelytol hoztok ideiglenes cicat, hanem utcarol, de a lenyeg ugyanaz.

Ilyen esetben a menhely vallalja az ivartalanitas, oltasok koltseget.

En mar jartam porul 2x, egyszer cicaval meg egyszer kutyaval is, hogy rossz gazdihoz kerultek, de nem tehettem ellene semmit.

2021. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akkor úgy jártál, mintha nem is ivartalaníttattad volna a cicákat. Legjobb körbekérdezni a szomszédokat, hogy övék-e a cica, ha nem, akkor tényleg a menhelyre vinni.
2021. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az volt egy időben, hogy a szomszéd macskája hozzánk fialt. Megtűrtük a kicsiket, mert a szomszéd a korábbi fialásokat élve bezacskózva a kukába dobta/odaadta a kutyájának..

Menhely segítségét kértük. Kijárkáltak fényképezni a kicsiket és ennyi. Vettünk tápszert, kaját nekik..

Hónapok múlva jeleztük hogy jó lenne ha elvinnék őket, vagy meghirdetjük őket mi.

Nincs pénzünk etetni őket, helyünk se ennyi állatnak. Arról volt szó hogy max 1 hét és viszik őket ideiglenes befogadóhoz.


Facebookon úgy rakták fel hogy " AZONNAL JÖJJÖN VALAKI!! SOS! A gonosz gazdi megfogja őket ölni ha még ma nem viszi el őket valaki. “

Szó sem volt megölésről, jófogásra akartuk feltenni őket. A címünk is kiadták több embernek.

Jó hogy nem hurcoltak meg minket más macskái miatt.


Ez a füzesabonyi menhely volt.

Tehát én azt mondom óvatosan a menhelyesekkel.

Inkább keress facebookos csoportokban gazdit.

Nézd meg jól a profiljukat, kérdezd meg hogy hova kerülnének (kintre, bentre, kutya mellé stb) és úgy próbálj meg dönteni..

2021. ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Beszéltetek utána a menhellyel? Nem kértétek számon, hogy kiadták a címeteket, hazudtak, vádaskodtak?

2021. ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Én pl kiscicat keresek, jó helyre benti tartással. Muti oket privatban :)
2021. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Sajnos a menhelyekkel nekem sincs jó tapasztalatom. Amikor egy elütött kutyához szerettem volna segítséget kérni, megadták a gyepmester telefonszámát, hogy az majd elintézi... Ennek 14 éve, azóta a kutyus velünk él.

Mondjuk ha nem ivartalaníttatjuk a csajszit akkor biztos több kölyke lett volna mint ez az évi 2-3. A szomszédokat nem kérdezem, mert eddig senkinek sem hiányzott a cicája, sőt volt olyan is aki mondta, hogy vigyem csak át hozzá, majd a saját macskája kölykeivel együtt elintézi azt is.

Mivel a többi macsek csak benti megpróbáltuk őt is átnevelni, de belebetegedett, 16 éves.

Idén még nem hozott haza kölyköt, nem tudok képet mutatni.

2021. ápr. 5. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!