Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik a macska?

Miért nem eszik a macska?

Figyelt kérdés

Van egy benti cicánk aki 1.5 éves. Elég vékony és majdnem 3 kiló és nagyon vékonynak tűnik, soha nem volt kövér cica, nem is eszik meg akármit csak 1 fajta konzervet és 1 fata tápot. Ha mást veszek neki csak annyit eszik belőle hogy ne haljon éhen. Viszont abból amit szeret sem eszik annyit hogy hízzon egy kicsit, hiába van előtte mindig friss étel. Az állatorvos azt mondta hogy teljesen jó a súlya de én még is aggódom, hogy esetleg amikor néha kimegy nehogy feljelentsenek állatkinzásért mert vékony a cica. A szomszéd már kérdezte, hogy miért olyan vékony, akkor elmondta neki hogy azért mert hiába van előtte a kaja nem eszik. Van valami ötletetek, hogyan tudnám rá venni hogy többet egyen? Ezen kívül semmi baja nincs egyébként, úgy viselkedik mint minden cica.

Amiket meg eszik az pedig csak a purina gourment gold, de abból is csak a kis konzerveset és abból sem mindegy hogy melyiket. A száraz táp pedig a purina go-cat. A csirkemellet vagy épp a bőrt sem eszi meg. Nagyon fura mert az eddigi macskaink Magyarország tényleg mindet meg ettek és soha nem volt azzal baj hogy vékonyak. Előre is köszi


2021. ápr. 12. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Féreghajtót szokott kapni?

Én szoktam neki néha nyers csirkemellet, marhahúst vagy konzerv tonhalat adni.

Az ilyeneket többnyire szeretik.

2021. ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az állatorvos szerint jó a súlya? Az általános vélekedés szerinti "ideális testalkat" az egy elhízáshoz közeli állapot sajnos. Ezt mutatják a tv-ben meg a cuki cicás videókban.

Sovány cicának a bordáit szinte semmi zsír nem fedi, csípőcsontja jól tapintható, álló helyzetben a gerince kitapintható.

[link]

2021. ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 köszi, az én cicám teljes mértékig a 2-3mas között van.

Igen szokott kapni féreghajtót is mert mi is arra gondoltunk először. Én is próbáltam már adni neki csirkemellet is meg mindent amit amúgy szeretnek a cicák. De semmi, csak ezt a kettőt eszi és ennyi.

Még most kipróbálom azt, hogy veszek neki füvet amit tud rágcsálni, és el teszem a száraz tápot előle. Hát ha hizna egy kicsit.

2021. ápr. 13. 19:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem látszódnak ki a bordái és a gerince sem, viszont annyira nem dundi mint a 3mas
2021. ápr. 13. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!