Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha félek, hogy elítélnek?

Ha félek, hogy elítélnek?

Figyelt kérdés
Sok mentett macskám van. Az emberek szerint aránytalanul sok. Mind az utcáról, rossz körülmények közül vagy segítségkérés lévén lett befogadva. Bent vannak tartva, redszeresen vannak féregtelenítve, vitaminozva, jó minőségű nedves és száraztáppal. Anyagilag teljesen rendben vagyok velük, sőt. És mégis, hiába vannak jól tartva és hiába élek mellettük teljes életet, az emberek mindig megbélyegeznek, hogy bolond vagyok. Igyekszem nem szóba hozni, de ha véletlen elszólom magam, rögtön megy az ujjal mutogatás, a bántó viccelődés vagy megvetés. Igazából már megszoktam. De nemsoká új helyre, másik országba költözünk. Félek mit fognak gondolni a szomszédok, esetleg az új munkatársak.

2021. ápr. 13. 13:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
És a főbérlő/tulaj mit fog szólni, ha odamész 32 macskával?
2021. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Először is: olyan helyet keresünk, ahol ez nem gond. Mindent egyenesen figunk tisztázni.

Másodszor: könnyűszerkezetes, szétbontható macskaházuk és kifutójuk lesz felállítva a telken, hogy ne az albérletben legyenek bent. Így sem az ingatlanra, sem annak anyagi javaira nem jelentenek veszélyt.

2021. ápr. 13. 13:21
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Az ilyen emberekkel nem kell foglalkozni, szerintem becsülendő, hogy sok védtelen állatnak segítettél. Nem fog mindenki rosszat gondolni vagy mondani.
2021. ápr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
És az ottani TÖRVÉNY engedi a macskát? Pláne az udvaron, 50-et?
2021. ápr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%
2. vagyok. Ne haragudjatok meg, de ki a fene írta, hogy 32 vagy 50 macskája van? Egy szóval se említette a macskák számát.
2021. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Az OTTANI? OTT 200 macska a határ:-)
2021. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Engem azért hülyèznek le, mert a kóbor kutyàkat menhelyre juttatom, vagy volt olyan mikor làncról oldottam le egy borzalmas àllatopotban lèvő kutyàt, és àllatkórhàzba vittem. Kapvsolatban vagyok egy àllatvèdő szervezettel, nem tudok elmenni a szenvedő àllatok mellett. Aki ezért hülyènek tart, hát sz..ja össze magát. Tehát javaslom ne màs vèlemènyèvel foglalkozz te sem.
2021. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Meg kell találni az egyensúlyt. Sok "cicamentő" nyomja itthon úgy, hogy "bárhol jobb mint az utcán", befogadja az összes random macskát. Oké, kapnak fedelet meg valamilyen kaját, de kb ennyi. Ismerek én is ilyet, egy lakókocsi van átalakítva cicabunkerré, nagyon szuper, de túl sok macska, és nem foglalkozik velük: kb csak a napi etetésnél látja őket. Ugyanúgy nem szocializálódnak, még ha ad is örökbe közülük, csak a gond van.

Abban sem vagyok biztos, hogy rendesen látja őket orvos. Volt olyan, hogy erdőből mentett picikkel hazavitt valami vírust, végigsöpört mindenen, jó néhány el is pusztult...

Ez nem állatmentés, ő hiába büszke magára. Régebben alapítványnak is idizett, de már nem is adnak neki idire cicát a fentiek miatt.


Szóval ilyen ne legyél. Nem igaz az, hogy bármi jobb az utcánál. Felelősségteljes macskamentő érzi, hogy hol a határ, hogy mennyi cicáról tud gondoskodni.

Ha te valóban törődsz a cicákkal, tényleg gondoskodsz róluk, nem csak úgy tessék-lássék, akkor nem számít, hogy mások szerint sokan vannak.

2021. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
3%

Igazából kedves dolog amit csinálsz, a gond csak az, hogy így is rengeteg a macska az utcákon. Mármint a macskáid nyilván nincsenek bezárva, tehát elmászkálhatnak. Ha meg így van akkor nyilván párosodnak is amikor lehetőségük van.

Túl fognak szaporodni.


A következő kijelentésem elítélhető lesz de ez van:


Senkinek nem árta ha néhány macsak elpusztul. Így is ott vannak mindenhol.

Folyamatosan bagzanak. Ha ivartalanítod őket akkor oké bocsánat. De ha nem akkor még több kiscica lesz akiket majd nem lehet hova tenni és ugyanúgy elpusztulnak szerencsétlenek az utcán.


És szeretem a macskákat! Tehát nem arról van szó, hogy dögöljön meg az összes!

2021. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Ne foglalkozz mások véleményével!

Ameddig a macskákat megfelelő körülmények között tudod tartani, illetve te is teljes életet élsz mellettük, addig nincsen semmi baj. Nem írtad pontosan mennyi macskád van, de gondolom sok. Azt javaslom, hogy azért többet már ne fogadj be, mert egyszer már túl sokan lesznek és nem lesz szíved kirakni senkit.

2021. ápr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!