Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A fokhagyma iritálja a macskákat?

A fokhagyma iritálja a macskákat?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 14. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
állatkínzó mindenhol van
2021. ápr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

A kertbe simán besétáltatnak tőle, de ételben nem jó nekik, szóval ha azért kérdezed hogy fokhagymás maradékot kaphatnak-e, akkor inkább ne. A hagymafélék mérgezőek a cicáknak


"A hagyma és a fokhagyma

A hagyma és a fokhagyma mérgezőek lehetnek a bennük lévő N-propil diszulfid miatt. Ez az anyag vérszegénységet okozhat, mivel hatására szétesnek a vörösvérsejtek. A hagyma még a fokhagymánál is mérgezőbb, tehát tartsuk távol mindkettőtől a macskánkat. Vigyázzunk, hogy a húsokban is lehet hagyma vagy fokhagyma, ezért olvassuk el figyelmesen a címkét!"

2021. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Mérgező ne hogy a macskának adjál
2021. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában az erős szagú ételeket nem szeretik, emellett van ami árt is nekik ha megeszik, pl a hagymafélék, paradicsom, fűszerek stb. Ha fokhagymával akarod a kertből távol tartani a macskákat, nem biztos hogy sikerrel jársz.
2021. ápr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszát miért értékeltétek le? Nagyon profi választ adott. Azzal még kiegészíteném, hogy vérképzőszervi problémát okoz, vérkeringési problémát.


Tilos kutyának, macskának fokhagymát, hagymát adni, semmilyen formában, még fűszerezett sült csirke formájában is.

2021. ápr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2-es elejét nem olvastam,nyersen sem ehetik. Szóval jó elkeríteni a kertet előlük.
2021. ápr. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogyha megeszik akkor nem tesz valami jót nekik.
2021. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy megeszik. Szerintem a szagát sem szeretik.
2021. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még egyet sem láttam amelyik önként megette volna.
2021. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát még a boszorkányokat!
2021. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!