Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Zárt bukó ajtós alomra hogy...

Zárt bukó ajtós alomra hogy szoktassam rá az 1 éves ivartalanított lány cicám?

Figyelt kérdés

Ha rajta van a bukó ajtó nem megy be, ha leveszem be megy viszont akkor ki kaparja az almot! Azért vettünk neki zárt almot hogy ne keljen mindennap lapát számra seperni az almot... Azért vettük neki most a zárt almot mert nem is tudtuk hogy létezik. 2 napig volt előtte a zárt alom nem ment be, nem is érdekelte amint levolt róla véve az ajtó repült bele. Rá raktam ekkor az ajtót de nem tudott kijönni úgy hogy leszedtük vissza...

Jelenleg 2 alom tálcája van az új és a régi lassan szeretném meg szüntetni az egyiket az egész ház egy disznó ól így, mindenhol alom meg kaki darabok... Napi 4-5x takarítom az almot+körülötte ha itthon vagyok akkor annyiszor ahányszor elmegyek mellette, nem számolom de sokszor.


Köszi a tippeket



2021. ápr. 16. 18:24
 1/6 vantel ***** válasza:
23%
Lakásba állatot nem tartanék!
2021. ápr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Lehet lakásban ha az almot úgy használja ahogy kell de nyilván jobb volna egy kertes házban az állatnak.Nem biztos hogy megbarátkozik az új alommal vagy mint írtad ajtó nélkül de annak meg semmi értelme szóval maradjon a régi mert azt gondolom rendeltetés szerűen használja tehát nem túrja szét és nincs tele vele a lakás
2021. ápr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 de pontosan a régit 2 nap alatt galyra vágja iszonyatosan bosszantó alig marad benne alom. Addig kotorja amíg az őrületbe nem kerget vele!

Este a legjobb... Hajnalba arra kelni hogy akkor is kotorja ha már rég elásta...mindenhol alom van főleg reggelre az egész folyosó olyan mintha bomba robbant volna van ilyen alom fogó szőnyege na de ahol nincs ilyen szőnyeg azt tovább hordja. Hagyományos porszívóm van felszívja egy részét viszont vissza enged egy keveset és azt seprem de mindig van valahol amit nem veszek észre ő meg a tappancsával behordja mindenhová.

Ezért vettük neki egy kisebb vagyonért a zárt almot hogy azzal ne legyen ez a baj mert nagyon bosszantó akárki van nálunk seprű már rám van ragasztva kb. Idegrendszerem alig bírja már ezt az alom bajt.

Nagyon szeretem a cicám sose válnék megtőle szóval #1 te ne tarts több ezer ember meg tart állatot otthon a lakásban kinek a pap kinek a papné... Ettől függetlenül nem kellett volna téged lepontozni. Akik le pontoztak írhattak vna vmi okosat 🤦‍♀️

Remélem kapok választ a kérdésemre, hogy hogyan tanítsam meg/vegyem rá hogy lokje be az ajtót és bátran használja

2021. ápr. 16. 23:31
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Az én cicám billenőfedeles almot használ. Én felnőtt cicaként folyamatban szoktattam rá, először csak az alját használta, aztán a tetejét is rátettem, majd (amikor vendégek jöttek, és nem tudtam mit csinálni) ráraktam az ajtót.

Igazából ő magától tanulta meg, belökte a bejáratot, és kész, azóta használja.

Viszont - ami a te szempontodból fontos - továbbiakban is, a billenőbejáraton keresztül is kikaparja az almot :) Próbáltam elé tenni én is alomfogó szőnyeget, de ez sem használt. Naponta serperni kell utána.


Én a helyedben rátenném a billenős ajtót, amikor bent van a macska, és hagynám, hogy rájöjjön a logikájára, majdcsak kijön onnan valahogy.

Aztán levenném, és amikor megint bent van, újra felraknám az ajtót. Csak megszokja valahogy. Ha leveszed neki az ajtót, amikor nem akar kijönni, sosem tanulja meg. A macska okos állat, rá fog jönni, hogy jöjjön ki.

2021. ápr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Okés ezt kipróbálom, gondoltam hogy kijön egy kis alom, azzal nem lesz bajom ez vele jár csak nem akarom hogy az alom felét ki kaparja és 5 percenként seperjem köszi a tippet!
2021. ápr. 17. 16:18
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Rakd bele úgy hogy rajta van az ajtó és kintre rakj neki egy jutalomfalatot. Ha nem jön ki úgy se akkor nyisd ki neki az ajtót és mutasd meg hogy így tud kijönni. Ezt naponta 2-3x játszd el vele és rá fog szokni.
2021. ápr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!