Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hetes kiscicák áthelyezése?

3 hetes kiscicák áthelyezése?

Figyelt kérdés

Tavaly novemberben találtunk egy cicust nagyon rossz állapotban. Befogadtuk. Majndem elpusztult, kapott orvosi kezelést,nagyjából besaccolták a korát. Mondták figyeljünk rá az ivartalnítás végett,sajnos még nem volt macskánk így nem sikerült,későn vettük észre. Most 2.5 hetesek a kiscicák. A negatív kommentek végett szeretném leírni,hogy találtunk már gazdát nekik,ha elég idősek lesznek és ki lesz ivartalanítva a miénk a leválasztás után.


Volt a cicusnak egy alvódoboz és odaellett. 1 hetes korukban áthelyeztük egy nagyobb dobozba őket.Volt hogy kiesett kismacska és nekünk kellett visszatenni,mert az anyamacska csak bámulta. 2x előfordult. Most egy nagyobb bélelt dobozban vannak,de magas a pereme nem tudnak ki-be közlekedni csak az anyacica.Kinti cicák,jelenleg is külső helységben vannak.


Mi lenne nekik az ideális, hogy tudjanak bóklászni? Mennyire kell magasan elehelyezni őket?(Itt arra gondolok,hogy a magasabb helyen biztonságosabban érzik magukat a macskák) Jelenleg a doboz egy asztal tetején van. Onnan nem tudnak lejönni, sem kiesni mert egy nagy karton még védi őket.


A teraszra még nem tudom elhozni őket,mert van egy németjuhász kutyánk és még korainak tartom a találkozást.


Minden véleményt,tanácsot szívesen fogadok. Köszönöm szépen!



2021. ápr. 19. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre még ne bóklásszanak, ráérsz ezzel 4 hetesen, és később is felügyelettel.
2021. ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még várj egy kicsit az áthelyezéssel. Talán annyit tehetsz, hogy alacsonyabb peremű dobozba rakod át őket és megnézed mi lesz.
2021. ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Egy ekkora kismacskának nem kell bóklásznia, főleg egy asztal tetején lévő dobozból nem lenne jó, ha kimásznának.

A kutya az első olyan napon, hogy felügyelet nélkül lesz a kismacskákkal, jó eséllyel ki fogja nyírni őket. Az amúgy nagyon barátságos, macskát szerető, jól nevelt németjuhász szukám addig cipelte a macskakölyköket pl., hogy belehaltak.

2021. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom belehalnal, ha bevinned oket a hazba a mamaval egyutt, hogy melegben es szem elott legyenek.

Szar is az ido, megfazhatnak, es ha tortenik valami a macskaddal, mert epp kint elutotte az auto, akkor aztan majd etetheted a kicsiket 3-4 orankent meg ejszaka is, az anyjuk helyett.

Az asztalrol meg surgosen szedd le a dobozt, balesetveszelyes. Most epp meg nem tudnak kimaszni, de ez hamarosan be fog kovetkezni, aztan szepen kiesnek es megserulnek.

Kolyok macskat egyebkent nem nagyon tartunk kint hidegben es nem a kutya miatt. Ez igy mar csak hab a tortan.

2021. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1,2 hozzáaszólást köszönöm!


Egy kinti félig nyitott garázsban vannak. Nem fáznak,mert jól elvannak dugva és a doboz is be van bélelve nekik.Leesésmentes 100%-osan. Én nem halnék bele ha behoznám, de nem egyedül élek egyrészt másrészt a cica egész életében kint nevelkedett, a lakásból nem tud ki be járni. Mivel mindenki dolgozik így sokat lenne felügyelet nélkül. Pont ez volt a kérdés hogy NEM TUDNAK KI-BE KÖZLEKEDNI a jelenlegi dobozból és mikor helyezzem át. De köszi az "okos" kommenteket.

2021. ápr. 19. 14:39
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Felig nyitott garazsban nagyon meleg lehet. A kiscicak sokkal erzekenyebbek, ezt nem art tudni!

En is dolgozom, van egy benti macskam, aki meg az elozo gazdajanal kinti volt,egyik vasarnap hoztam el onnan, hetfon meg dolgozni mentem, nem figyelgettem akkor sem, es most sem egesz nap. Minek? Feltalaltak amugy az alomtalcat is, nyugodtan be lehet szerezni, nem egy draga dolog, es a macskak hamar raszoknak.

Nem azt mondtam, hogy legyen csak benti orokre, de ki lehetne birni ezt a par hetet az o erdekukben, de igazabol nekem aztan mindegy.

Ivartalanitast intezzetek mar most, nagyjabol olyan 5-6-8 het mulva mar mehet is, de orvostol kell megkerdezni a pontos idot.

Ha nincs szerencsed, megint vemhes lesz hamarosan, ezert se kene kiengedni. Es ivartalanitaskor is bent kell tartani 2 hetet, azt se tudjatok megoldani? Akkor mi lesz?

2021. ápr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon figyelhettek ti arra a cicára, ha egy hónapig nem tűnt fel, hogy vemhes. Ugyanis félidősen kezd nőni a hasa, egyértelműen látva, hogy nem túleszi magát.

Egy hónap alatt még bőven el tudtátok volna vinni.

Szülés után 4 héttel meg már vemhes lehet újból.

2021. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Beszéltünk állatorvossal,már van előjegyzésünk a műtetre, mert min. 2 hetes várólista van. Bejöhet a macska, naponta többször is mert idebent etetjük. De nem maradhat itt sajnos mert próbálkoztunk korábban vele és kaparja a bútort, hiába van neki alom belekakil a virágokba,(és az alomba is persze) mindenhova felmegy,folymatosan pakol. Én szívem szerint beengedném,de nem én vagyok az úr a házban.



Figyeltünk rá, ugyanis mikor megláttuk,hogy egy kandúr kísérgeti, akkor már írtam is a naptárba és kiszámoltam mikor fog elleni, 1 napot tévedtem. De azt nem tudtam,hogy ha ha vemhes akkor is ki lehet vetetni a méhét. Az már olyan abortuszos.


Akárki akármit mond akkor is jó helye/helyük van nálunk. Más nem hiszem,hogy befogadott volna egy olyan beteg macskát és rá költött volna több 10 ezer forintot. Szeret itt lenni, azért is ellett a "dobozba" amit készítettünk neki. A kiscicákat is folyamat figyeljük. Már kitaláltunk nekik új helyet.

2021. ápr. 24. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!