Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért agresszív az anyamacska...

Miért agresszív az anyamacska a 3 hetes kölykeivel?

Figyelt kérdés

Három kiscicáról lenne szó,akik hétfőn lesznek 4 hetesek.Az anyjuk most szült először, ezért se tudom, hogy mi veheti rá őt a kölykei felé irányuló erőszakra. A lényeg az,hogy a cicákat egy dobozban tartjuk,de mivel már nagyobbak, így van amikor kirakjuk őket rohangálni. Ilyenkor az anyjuk mindig megtámadja őket, morog rájuk és harapja a fejüket. Nem értem miért csinálja ezt hiszen a kicsik a közelébe se mennek játék közben. Féltékenység állhat emögött? Mióta megvannak tényleg elég sokat foglalkozok velük,de attól még nem hanyagolom el az anyát sem. Illetve még az lenne a kérdésem, hogy az agresszíója nem fog átcsapni vérengzésbe? Sok helyen olvastam, hogy az anyamacska ok nélkül eszi meg kölykeit és nagyon aggódom.


Az élcelődő megjegyzéseket ha lehet hanyagoljuk 😅 Képben van a macska ivartalanítása. A válaszokat előre is köszönöm!



2020. júl. 25. 12:27
 1/6 anonim válasza:
66%
Ha ez az első ellése, akkor lehet, hogy még nem igazán tudja, mit kezdjen a helyzettel. Azt egyébként nem is tudtam, hogy anyamacskák is megeszik a kölykeiket, eddig úgy tudtam ezt csak a kandúrok csinálják. Nem lehet, hogy csak játszani akar a kölykökkel az anyjuk? Csak mivel ezek az első kölykei, túl erőszakosan játszik esetleg?
2020. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mivel kiveszitek a dobozból őket, csak vissza akarja vinni őket. A nyakánál szokta az anyamacska megfogni őket, az tűnhet úgy, mintha harapná őket. Nem hiszem, hogy bántani akarja őket. Akkor már halottak lennének.
2020. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
1-es vagyok. 2-es, erre nem is gondoltam, de így belegondolva valószínűleg ez a probléma.
2020. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy nem kéne őket kivenni a dobozból, hanem hagyni, hogy akkor menjenek ki, amikor már ki tudnak mászni maguktól is.. de csak ötletelek.
2020. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rossz szokásom túlgondolni az ilyen apróságokat is, de megfogadom a tanácsotokat és inkább nem nyúlok hozzájuk. 😊
2020. júl. 25. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor is előfordul anyamacskáknál agresszió ha nőnek a fogai a picinek és fáj ha szopizik. De például ha elapad vagy kandúr van a közelben és párzani akar.
2020. júl. 30. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!