Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez mitől lehet?

Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Bármikor hozzá szeretnék nyúlni a macskámhoz, állandóan megkarmol/megharap..mit csináljak, hogy ne támadjon be mindig?
2021. ápr. 19. 20:52
 1/5 anonim válasza:
100%
Várd meg amíg neki lesz kedve odamenni hozzád egy kis simiért. De figyelj rá, ezek a jelek akár betegségre is utalhatnak.
2021. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy karmol és harap? Támadóan vagy úgy mint aki játszani akar csak nem tudja hogy fáj? Mióta van ez? Mióta van meg a macsek? Nem sértetted meg(mit tudom én nem léptél rá a farkára)? Mennyi idős? Milyen nemű? Ivartalanítva van? Mikor van az a bármikor?
2021. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es

Hát támadóan,az is lehet, h nem tudja, hogy fáj(kétlem).2 éve tart ez, és 4 éve van meg. Egyszer véletlen mert a lábam alá jött, lehet, hogy azért de nem hiszem mert ez 3 éve történt és ez 2 éve tart.Fiú macska de ivartalanítva van. Hát amikor megszeretném simogatni vagy valamikor amikor elmegyek mellette.

2021. ápr. 19. 22:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ezt csinálja, de csak ritkán.

De csak bizonyos szituaciókban. Például ha kint van az udvaron a fűben, leül (nem úgy mint, amikor vadászik, csak simán ül), olyankor ha hozzá akarnék érni, egyből kapna vagy karmolna.

De egyébként más esetben meg barátságos, bújós meg mindenhová követ, ölben alszik..stb. Egészséges, orvos látta.

A másik cicám mondjuk az ellenkezője. Ő egyetlen egyszer harapott meg, azt is csak azért, mert megfésültem és valószínűleg durván csináltam és fájt neki, hogy a szőrt téptem véletlen. De játék közben is csak "boxol", behúzott karmokkal. A másik durvább.


Lehet simogatás helyett éppen játékra vágyik mondjuk.. Enyém olyankor is szokott hadonászni a mancsával, meg meg akar kapni. Viszont, ha állandóan jelentkezik, nem csak bizonyos helyzetekben, akkor lehet valóban betegség is a háttérben.

2021. ápr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. ápr. 20. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!