Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Álmodnak a macskák?

Álmodnak a macskák?

Figyelt kérdés
2008. dec. 5. 19:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
58%
Az álmok mióta tudatosak? :-) Jó, van, aki képes rá, de egyébként az álom az jön, és még az is álmodik, aki azt mondja, hogy nem szokott. Egyébként milyen bizonyíték van arra, hogy az állatok nem képesek álmodni?
2008. dec. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
9%
Tudomanyos
2008. dec. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim válasza:
55%

Lehet, hogy ha az állatokat megkérdeznénk, és tudnának válaszolni, azt mondanák, hogy a tudományos vizsgálatok ellenére ők álmodnak. :-)

Egy embernél is meg lehet állapítani, mikor álmodik, ha valaki figyel, a szem mozgásából. Ha valaki figyeli az állatkáját, és észrevesz ilyen dolgokat, akkor maga is megállapíthatja. A tudomány nem tudom, mire alapoz, de igazából csak feltételez sokmindent, de még az ember álmát se tudják mozifilm szerűen képekként kivetíteni, más bizonyítási módot erre pedig pillanatnyilag nem fogadok el 100%-os bizonyításnak.

Az állatok nem hülyék, és nem csak ösztönből cselekednek néha okosabban, mint az emberek többsége, hanem ők is tudják, hogy mikor és miért viselkednek úgy, ahogy. Csak velük nem tudunk verbálisan kommunikálni.

2008. dec. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim válasza:
56%
IGEN álmodnak !!! Az enyém még harcolt is, felnyávogott, felnyüszített, kapálózott a lábával, látszott hogy valamivel küzd, a szemei csukott állapotban voltak de forogtak. aztán pár másodperc után megnyugodott, normalizálódott a légzése. (mint a REM fázis az embernél)
2008. dec. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

az állatok lehet nem olvasták h nem tudnak álmodni :D

2008. dec. 7. 11:22
 16/68 anonim ***** válasza:
1%
Ertsetek mar meg hogy a macskak nem almodnak,nem igaz hogy nem tudjatok a szamitogepet hasznalni.Nezzetek mar utana egy par TUDOMANYOS dolognak ,nem amit Bozsi mond a tanyarol
2008. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
42%

Igen is álmodnak a macskák úgy mint bármelyik állat. Ne nézd már le az állatokat kedves előttem szoló mert te ember vagy! Ez a baj az emberrel,hogy azért mert az állat nem tud beszélni attól külömbnek érzi magát. Sokszor példát lehetne venni egy állat viselkedéséről tisztelt emberiség.

Tiszta szégyen az emberi viselkedés! Mert ha kikap a kedvenc focicsapat,akkor idétlen módon megy sok gyökér törni zúzni,de ez az állatokra semmiképpen nem jellemző. Okosabbak mint az ember! Az állatok előbb voltak a földön mint az ember és elvettünk tőlük sok mindent és halomra gyilkolják sokan az állatokat. Bocsi,de felhúztam magam.

2008. dec. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 A kérdező kommentje:

a tudományos bözsizős hozzászólónak

szerintem neked nemvolt nem lesz semmien állatod

a tudományod is tévedett már

te bitos a lapus Földön élsz és körülötted forog a Nap

megérdemelnéd h ledobjon valaki a széléről

te tudomány.......................

2008. dec. 9. 10:40
 19/68 anonim ***** válasza:
91%
a csótány még 7-8 napig él azután, h levágták a fejét. mozog. ha a csótány tud agy nélkül mozogni, akkor szerintem a macska tud alvás közben rángatózni anélkül, h álmodna. és ha a csimpánzoknál meg tudják állapítani műszerekkel (meg ugye az embereknél is), h álmodik-e, akkor ha a macska álmodna, arra is rájönnének. feltett valaki egy kérdést, de már meg is válaszolta magának azzal, h az egyetlen normális érvet nem fogadta el... minek kérdez az ilyen?
2008. dec. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
85%
utolsó vagyok... az ember nem az álmoktól lesz okos. én imádom a macskákat, tisztelem őket és rajongok értük, de ettől még nem képzelem be, h álmodnak. és aki a tudománnyal állt elő, azért hozta fel bözsit, mert a többiek lehülyézték őt. pedig egyedül ő érvelt valami elfogadhatóval...
2008. dec. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!