Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek a megoldásért, ha...

Mit tehetek a megoldásért, ha a macska ÁLLANDÓAN az alom mellé kakál?

Figyelt kérdés

Még jó pár hónapja írtam erről ki kérdést, azóta se változott semmi. Pisilni mindig az alomba szokott, de nagy vécézéskor automatikusan valahol a környékén pottyant a kőre.


Amikor elkezd kapirgálni, és helyezkedni, akkor fogom a macskát, és átteszem az alomtálcába, ha a közelben vagyok. De rúg, karmol, csapkod, hisztizik és nem hagyja magát beleszuszakolni. Inkább elmegy, és sunyin visszalopakodik, hogy a kőre csinálja, amikor épp máshová figyelek. De sokszor van, hogy nem kapom el, amikor elindul, hanem csak a végeredményt látom a fürdőszobában. Nem bírok egész nap afelett őrködni, hogy mikor akar székelni.


Vettem neki még egy tálcát, hátha csak kényelmetlen neki ugyanabba végeznie a kicsi és nagy dolgát, - olvastam, van ilyen - a nagy vécézésre vett tálcát vagy teljesen figyelmen kívül hagyja, vagy abba is pisil. Rendesen takarítom az almokat és a tálcákat, nem hagyom őket koszosan. Próbáltam több és kevesebb almot is, nem ér neki semmit. Ha már megtörténik a baj, akkor át szoktam pakolni az eredményt az alomba, hogy érezze, az oda való, de nem hatja meg. Úgy se megy bele.


Eddig legalább egy kupacot csinált az alom elé, most már szétaprózza egy háromszor, négyszer akkora területen, mint az alom. Öntök a kőre erős szagú fertőtlenítő szert, nem zavarja. Kezd elegem lenni belőle, hogy naponta háromszor szedegetem a sz.rt a kőről, és a sok tisztítószer se olcsó, ami ehhez a "szokásához" kell. Kiabálok vele, letolom, nem számít neki.



2021. ápr. 27. 15:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kb. tavaly október, szeptember óta megy így.
2021. ápr. 27. 16:36
 12/14 anonim ***** válasza:

Rakd valami kicsit eldugottabb helyre az almot és almold kb két-három naponta. A Fressnapfban alom az allergiás cicák számára.

Lehet hogy ez a baja.

(A mi cicánknak is ez volt)

2021. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
És szerintem hogyha az alomba végi el a dolgát, dícsérd meg (jutifalattal vagy valami virslivel).
2021. ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi lett, kérdező?
2023. jan. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!