Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát át lehet szoktatni...

Macskát át lehet szoktatni másik konzervre?

Figyelt kérdés
Eddig Felixet és Animondát kaptak, viszont változott a helyzetem, nem akarok ilyen sokat költeni kajára (hárman vannak), szeretném átszoktatni őket Previtalra. Egyelőre hallani sem akarnak róla. Ha nem kapnak másmilyet (éhen nem halnak, száraz folyamatosan ki van nekik téve), idővel rá fognak fanyalodni? Próbált már valaki ilyesmit? Régen egyébként megettek bármilyen konzervet (egy kivételével felnőttként befogadott cicák), csak aztán el lettek kissé kapatva. Van visszaút?
2021. ápr. 28. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kapnak mást akkor egy idő után nyilván megeszik azt is amit nem tetszik nekik elsőre.
2021. ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan lehet őket átállítani.
2021. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem opcio a fozes inkabb? Husevo allatok, hus kene nekik.

Prevital silany minoseg, 4-6% hustartalommal.

Vagy legyen a fo taplalekuk a jo minosegu szaraz, emelle csak keves alutasakosat vagy konzervet kapjanak, anyagilag jobban kijonnel ezzel is.

Meg tudjak szokni ezt is, ne hagyd valogatni oket.

2021. ápr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rosszat még rosszabbra cserélni felesleges. Kapjanak normális szárazat és hébe-hóba jobb konzervet ha nem telik rendszeresen.
2021. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A normális száraz megvan nekik. Matisse ivartalanított macskáknak való tápot kapjnak. Napközben azt eszik, de mellette megszokták, hogy konzervet is kapnak. Húst is adunk nekik rendszeresen, nyers vagy főtt csirkét, csirkemájat, nyers tojássárgáját.
2021. ápr. 28. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a nedvesből nem mindegy, milyen. Tapasztaltam, hogy ami nem ízlik nekik, azt az életben nem eszik meg. Sajnálom :/

Én Feringa konzervvel etetek, de az sem olcsóbb, csak pár száz forinttal. Én azt javaslom, az adagot változtasd. Mi lenne, ha főznel hozzá rizst vagy burgonyát/egyéb macskák számára hasznos zöldséget, összetörnéd és elkevernéd? Az én cicáim szeretik így+olcsóbb, mert a zöldség/rizs nem drága :)

2021. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rizs, burgonya nem rossz ötlet, meg lehet még borsó, répa, ezek sem drágák és sok konzervben is vannak.

Vagy főzz nekik csirkezúzát, annak 600ft kilója, sok lével főzd és kevés húst adj sok főzőlével, akkor a folyadék is megvan és egyáltalán nem drága. Persze a fútt húshoz is mehet köret.

2021. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én ezért adtam nekik a kezdetektől mindenfélét vegyesen. Szárazból is 6 márkát, azon belül is több ízt, volt, hogy kevertem 2-3-at, vagy mindennap másikat adtam.

Szaftosból meg tényleg kb mindent, pástétom, aszpikos, mártásos, falatkás, filés, pástétom egész húsdarabokkal, kb 12-15 fajtát, mindegyikből többféle ízt.

Szárazból és szatfosból is volt nagyon jó minőség és gyengébb is, pont az ilyen esetekre.

Bár azt hiszem túlzásba vittem, mert most már elvárják, hogy mindig mást kapjanak. Hozzászoktak. Nem az egyfajta ételhez, hanem a változatossághoz. Bár az tény, hogy kicsattannak, tökéletesen is túlmutat a vérképük.

2021. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!